StadinAO / Hae opiskelijaksi / Yhteishaku / Yhteishaussa valitut opiskelijat

Yhteishaussa valitut opiskelijat

Stadin AO:hon yhteishaussa 2021 valittujen perustutkinto-opiskelijoiden nimet (luvan julkaisuun antaneet) näet alla olevasta listasta. VALMA-koulutukseen valittujen lista on perustutkintojen jälkeen, sivun lopussa.

Jos sait opiskelupaikan, saat meiltä lähipäivinä kirjeen, jossa kerrotaan tarkemmin opintojen aloituksesta elokuussa. Lisäksi sinun kannattaa katsoa tutkintokohtaiset ohjeet sivuiltamme: lisätietoa opiskelemaan valituille.

Onnittelut kaikille uusille opiskelijoille!

Autoalan perustutkinto (Ilkantien toimipaikka)


Aalto, Tuukka Matias
Adam, Abdirahman Mohamed
Al-Gburi, Jasim Adnan Jasim
Al-Hamadani, Ali Asam Mohammed
Al-Hawzawee, Hani Maytham Ali
Ali, Samir Aadnan Sifaat
Al-Lami, Ali Hassan Mizban
Al-Muwali, Mohammed Abbas Ismael
Al-Sarkhi, Ali Al-Murtada Ali Shyaa
Amankwaa, Brady Mensah
Andriasyan, Armen Artur
Arafat, Mahran
Asikainen, Venla Vanessa
Baggström, Joona Benjamin
Bajramovic, Aldin
Bani-Muslim, Mustafa
Baygiraev, Kyuri
Bollström, Andrei Anton Arto
Cabrita, Daniel Nunes
Chbani, Abdelkebir
Cifuentes, Camilo Noel
Ciurariu, Francu-Iulian
Çoban, Demir Süleyman
Dawit, Tsegay
Demir, Ronihat
Ellonen, Kasperi Ilmari
Farah, Aaden Mohamed
Gebreslasie, Ermias
Grönholm, Tommi Emil Alexander
Haikara, Hugo Jonatan
Hannu, Aava Elmiina
Hasan Ali, Abdurrahman
Honkalinna, Miro Eemeli
Honkavaara, Mårten Matti Pentti
Hoseinzadeh, Daniel
Huhtakallio, Mira Laura Jasmine
Hurme, Tommi Juhani Artturi
Hytönen, Karim
Jansson, Elias Kristian
Jeite, Muhsin Hassan Isse
Kamal, Mohamed Maher
Karppinen, Luna Viveka
Kartavenko, Viktor
Khalaf, Mosa Abdul Kareem
Khalaf, Muntadher Jasim Mohammed
Khalid Rahman Adil, Jamal
Khan, Unais
Khokhar, Muhammad Shahryar
Kiani, Mohamed
Killingholm, Severin Elijah
Koivaara, Kelpo Hyvä Onni
Koivula, Mikael Jasper Valentin
Koivuporras, Cristian José
Kokko, Timo Nam
Kortelainen, Atte Samuli
Kõrts, Kerttu-Reena
Koskinen, Samu Aapeli
Koskivaara, Kyösti Ilmari
Kristo, Johanna Karoliina
Laine, Jonne Petteri
Laitila, Jani Petteri
Lauga, Tomi
Lehvilä, Jere Pekka Marlon
Leppänen, Otto Eemeli
Leppänen, Veeti Oskari
Leppänen, Viviann
Lind, Niko Markus Eemeli
Lindblad, Topi Verneri
Lindh, Leevi Anton
Lonka, Kalle Juhani
Luoto, Kasperi Tapani
Mahmood, Najib
Mahmoud, Ibrahim Walid
Mahmud Maybatoot, Abdulrhman
Marttunen, Sami Santeri
Miettunen, Elvis Christian
Mirzai, Sadeq
Nieminen, Jerry Juhani
Nikkinen, Rasmus Oliver
Nordqvist, Antton Viljami
Nurmela, Jenna Iida Susanna
Nuuttinen, Miro Elmer
Ojala, Gregor Andero
Ojanen, Olli Olavi
Omar, Jassir Abdi
Omar, Jaye Abdi
Omobude, Julius
Partio, Milla Hilja Emilia
Perho, Miska Aleksander
Perttunen, Niilo Aadam Rafael
Poikkijoki, Jere Arne Alexander
Pursiainen, Roni Joonatan
Pärn, Ruudi
Rahmani, Hosain
Rajantie Tuñon, Axel Emil Constantin
Rantakallio, Ella Tuulikki
Rantalaiho, Nuutti Kasper Johannes
Rosenfeld, Richard
Roth, Neea Eila Olivia
Rämä, Mikko Juhani
Rönnberg, Beatrice Mikaela
Saarinen, Petri Mikael
Salim Younus, Imad
Salonen, Farukh Santeri Martinus
Savolainen, Nikolas Teemu
Sehovic, Ajdin
Sert, Deniz
Shershyn, Vitalii
Siika, Aapo Elias
Siljander, Veikka Aleksi
Sinervä, Micael Toni Santeri
Sivaev, Vladislav
Suthidee, Suthichai
Söderlund, Leevi Kristian
Tiiroja, Andro
Tikkakoski, Emppu Eemeli Sakari
Tulikoura, Minni-Mari Valentina
Valta, Milla Juulia
Varis, Roni Ville Aleksi
Virolainen, Eerik
Vuorenmäki, Eetu Valtteri
Väliaho, Venni Santeri
Wafai, Ismail
Wichenprasert, Chaiwat
Yousif, Saana-Safiia
Zainana, Yassin

Yhteensä opiskelemaan valittiin 172 joista 46 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Elintarvikealan perustutkinto (Prinsessantien toimipaikka)


Abdi Hussein, Fatma
Ali Ahmed, Nafisa Ubah
Al-Khalidi, Liqaa Hussein Hasan
Al-Mandalawi, Ghsoun Majeed Hassan
André de Vilherme, Teresa
Aspen, Vanessa Alicia
Bo’or, Fadumo Mohamed
Granados , Moriah
Halter, Nino Georg
Hartemo, Maiju-Amanda Wilhelmiina
Hiltunen, Wille Henrik
Häkkinen, Laura Emilia
Hämäläinen, Pinja Helena
Kaitera, Veera Susanna Mimosa
Kilkki, Pihla Anni Inkeri
Koponen, Aliisa Selma Elena
Kujala, Iida Liisa Albertiina
Maijala, Neea Ilona
Niinilampi, Emilia Orvokki
Paloheimo, Lauri Henrik
Pham, Van Khanh
Raitola, Helle Aalto
Rinne, Inez Elvira
Rodríguez Gutiérrez, Vladimir
Safdari, Kolsom
Salakka, Jasmin Julia
Seppänen, Katia Christina
Smolina, Svetlana
Suihkola, Tealeena
Tervonen, Julia Anniina
Vartiainen, Liina Ella
Veikkolainen, Sanna Maria
Vihanne, Jatta Julia Wilhelmiina

Yhteensä opiskelemaan valittiin 55 joista 22 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Hammastekniikan perustutkinto (Vilppulantien toimipaikka)


Heinsola, Pinja Meri Mirjam
Lehtola, Lara Aleksandra Anneli
Rasul, Halal Mohammed
Troberg, Anni Linnea

Yhteensä opiskelemaan valittiin 8 joista 4 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto (Hiusalan osaamisala, Savonkadun tai Meritalon toimipaikka)


Abdulrahim, Ahmad Burhan
Abesadze, Ana
Abo-Sabaa, Ahmed Mohammed Abed
Alhussein, Ahmad
Al-Shaikhli, Mohanad Salam Rifaat
Amiri, Monirah
Burton, Anastasia Maria
Cernavska, Nikole
Falenius, Nani Emilia
Gaye-Kettunen, Phindile Ilmi
Ghazi Hashem, Marwan
Hasan, Diar Mohammed
Hedman, Natasya Anastasia
Heikkilä, Senni Anni
Heinilä, Jenita Pipsa Erica
Helde, Triin
Hyvärinen, Sade Aily Isabel
Häyrinen, Jade Kristiina Marianne
Ihaksi, Emma Kristiina
Iise Muuse, Khadro Hayaat
Ilmén, Sofia Aino Anneli
Jokipalo, Silja Jenny Sofia
Järvenpää, Emilia Nanna
Kangasniemi, Oskari Vili Hermanni
Khaledi, Dima Abdulwahhab Ahmed
Khudhur, Abdullah Ahmed
Koivumiaki, Anastasiia
Kuitunen, Reetta Vilhelmiina
Kulmala, Alexsandra Jasmin
Kurt, Tiia
Kuusiluoma, Nicole Coco Alexandra
Lahti, Aava Sofia
Lahti, Sannakaisa Katariina
Laukkanen, Ida Emilia
Leino, Saaron Lilja Sofia
Liikamaa, Nella Helena Maria
Lindberg, Aada Maria Micaela
Lindma, Myrell
Lindström, Angelina Sofia Päivänsäde
López Santis, Melany Heidy
Maliqi, Diana
Mehrabkhani, Saba
Mohamad, Kazhwan Abubaker
Mund, Vanessa
Myllymäki, Ella Maria Erika
Nguyen, Thi Tuyet Dung
Niemi, Jenna Julia
Nissinen, Emilia Anniina Samintytär
Nyman, Vivian Irmeli Jessica
Oksala, Inka Mariia
Ora, Amber Laura Lumikukka
Paasonen, Emma Elisabeth
Pellikka, Kiia Anna Emilia
Piili, Aada Maria
Puhakainen, Ronja Maria
Pulliainen, Jenni Johanna
Puro, Jutta Sofianna
Pöllänen, Johanna Kristiina
Ramos, Adrielle Drexler
Rautakoski, Sarah Sofia
Reiljan, Marili-Kristin
Riihelä, Jukka Jimmy Micael
Riikonen, Sonja Sabrina
Rissanen, Piitu Peppi Annukka
Roselius, Krista Emilia
Roth, Danio Henry Valentino
Saartia, Vivian Jasmin
Saberi, Hassan
Saleh, Radhwan Smko
Sandberg, Aida Sofia
Sashnova, Anastasiia
Sinisalo, Helmi Milla Marianne
Sinkman, Mia Aleksandra
Spelman, Eveliina Aleksandra
Söderlund, Vivian Sinem Elina
Tajik, Mahdiah
Tamminen, Alexsandra Sara Serafia
Taponen, Eric Oscar Tapani
Tervonen, Oona Jasmin
Tikander, Julia Thelma Sofia
Tofferi, Krista Raakel Annikki
Toivonen, Eeli Topi Arimo
To’meh, Amal
Tuominen, Ella Lumi Eveliina
Vartiainen, Ilona Kukka Viola
Viitasaari, Vilja Maria
Villa, Nana Vera Matilda
Virtanen, Emmi Iida Emilia
Yaman, Aslan

Yhteensä opiskelemaan valittiin 122 joista 33 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto (Kauneudenhoidon osaamisala, Meritalon toimipaikka)


Ahlsten, Milja Enni
Al-Hilfi, Jasmin Ayad Tawfik
Chikhou, Enjy
Conteh Conteh, Hatu
Demirbas, Fidan Susanna
Egorova, Alisa
Ekholm, Elina Kaarina
Erkkilä, Katinka Maria Anastasia
Gutierrez Bobadilla, Lesnit Ercilia
Hannolainen, Ekaterina
Hyvärinen, Jade Aina Angelina
Hämäläinen, Iina Pii Pauliina
Hänninen, Susila Maya Magdaleena
Jakob, Anna Azad Hodeda
Jalasvirta, Jemina Juulia
Jassey, Fatou Anne Michelle
Jelsina, Aljona
Jokinen, Linda Kamila
Järvi, Tua Sirkku Lumikki
Kiisa, Anetta
Kirjuntscheff, Inka Regina
Komu, Jelena
Korpelainen, Ida Katariina
Kuisma, Eerika Helmi Maria
Lanz, Anni Emilia
Larsson, Helka Aava Karelia
Laurén, Peppi Aleksandra
Lindroos, Jemina Camilla
Loikkanen, Aisha
Lokka, Veera Maria
Maide, Emilia Mikaela
Nalgieva, Amina
Nguyen, Cilla-Anh Dao
Nguyen, Thi Ngoc Diep
Niskanen, Mia Maria
Nkanu, Keti
Nylund, Carolina Veronica
Pasanen, Jemina Oona Erica
Pietikäinen, Iines Maria
Pitkänen, Jenna Ida Maria
Pristavko, Ruslana
Puikkonen, Janette Sofia
Purhonen, Jonna Emilia
Pärssinen, Siiri Anna Anneli
Rantanen, Isabella Rosa Maria
Rieppo, Ada Emilia Amanda
Rua Zape, Angie Daniela
Ruotsalainen, Viivi Annika
Ruuskanen, Aino-Liina Auroora
Saanio, Sanni Elviira
Saar, Grete
Salvato, Fanni Aliisa
Sjöblom, Ella Matilda
Teittinen, Petra Kristiina
Uusimaa, Sofia Pia Elisabet
Veselova, Olga
Ylirisku, Helmi Sofia

Yhteensä opiskelemaan valittiin 90 joista 33 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto (Abraham Wetterin tien toimipaikka)


Al-Najar, Hussain Alaa Jabbar
Askari, Mujtaba
Berihu, Yonas
Dhawi, Sajjad Hayder
Gheshlaghi, Arvin
Idrissi Ouali, Hamza
Jafari, Tahereh
Lual, Majok
Mohamed Abdulle, Abdisamed
Mohamed, Abdullahi Bashir
Mohammadi, Reza
Nummelin, Eemil Antti Olavi
Núñez Ramírez, Cristian Elías
Salminen, Sakari Johannes
Sirén, Leevi Aadolf Elvis
Soinio, Kaspian Veeti Verner
Väätäinen, Wiljami Oscar

Yhteensä opiskelemaan valittiin 42, joista 25 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Laboratorioalan perustutkinto (Kullervonkadun toimipaikka)


Abbas, Mohammed Kadhim
Al Jaber, Mortatha Mahdi Khaleel
Alsatam, Amina
Ayyed, Sarah Qutaiba
Brofeldt, Ada Henriikka
Chernenko, Olga
Epikhova, Ekaterina
Feleke Bedasso, Sara
Golovach, Elizaveta
Haakana, Laura Emilia
Haohan, Athitaya
Haristo, Nea Maria
Hatakka, Nea Laura Anneli
Jamalw, Duaa
Jani, Abdullah Ali Ahmad
Järvinen, Miko Antero
Kettunen, Pinja Pauliina
Krigsman, Matias Christer
Kuivalainen, Marja Helena
Lahti, Taavi-Antti Artturi
Lehtinen, Emma Aurora Elisabeth
Liimatainen, Veetu Saska Marius
Löfblom, Emilia Essi Josefiina
Maidi, Amina
Metsävainio, Eero Niilo Olavi
Milli, Marina Mariam Nazar
Pehkonen, Lauri Tapio
Pihelgas, Rebekka
Qaisi Talib, Lina
Rahman, Karar
Rauhala, Laura Yasmin
Rouffiange, Maximilien Albert
Savoila, Ofelia Fiona Veronica
Seppäläinen, Tuomas Hannu Juhani
Tefera, Ephrem Yilma
Torn, Helen
Viinikainen, Iris Mirjam
von Troil, Cecilia Saga Maria

Yhteensä opiskelemaan valittiin 60 joista 22 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Logistiikan perustutkinto (Holkkitien toimipaikka)


Abdi Warsame, Mohamed
Abdiwali Hassan, Ahmed
Adaan, Ali Abdulgadir
Ahmed Farah, Ali
Al-Duri, Mohammed Abdulrahman Jasin
Ali, Mascuud Yasin
Ates, Onur
Baseka, Byakisaka Joel
Blomerus, Olavi Alvar Sebastian
Bojang, Jere Paavo Oskari
Borgström, Tatu Oswald
Dahir Hirsi, Sharmake
Dahir Yusuf, Abdirasaq
Derraqi, Ayoub
Emanuel, Exoce
Flink, Miro Markus
Hacialioglu, Ilhan Aykut
Heikkilä, Eino Juhana
Herttuainen, Aaron Samuli Kasper
Hoang, Cuong Kimi
Hoikka, Nico Matias
Hoot, Amin
Hussein Mohamed, Abdirisak
Husseini, Dawoud
Hämäläinen, Viivi Emma Matilda
Ibrahim Abdulla, Ibrahim
Ismail Muse, Abdi Jabar
Jafari, Zaher
Jeilani Awmaye, Abdifatah
Juppala, Juho Veli Ferdinand
Kaama, Eva Brita Helena
Kaarto, Milena Aada Emilia
Kapanen, Leevi Johannes
Leipälä, Veera Elina
Lindström, Nooa Eemel
Lähde, Niko Antero
Mahamud Afrah, Ismaaciil
Mattila, Jesper Juhani
Metso, Rauli Timonpoika Oskari
Miftari, Arijon
Mire, Abdulahi Mohamed
Mohamed, Masud Abdulkadir
Mohammadi, Morteza
Mohamud Farah, Muse
Mustonen, Sampo Tapani
Palmu, Maximus Johannes
Partanen, Sulo Mikael Jarinpoika
Pesonen, Eppu Oskari
Pussinen, Niklas Oiva Pekka
Ramadan, Khaled
Rantanen, Ere Antti
Rasi, Helmi Kaisa Maria
Ruohonen, Heta Meeri Marketta
Saloniemi, Niko Jorma Juhani
Sanweyne Abdi, Omar
Sievälä, Alexa Electra Jessica
Sohlberg, Jimi Aleksi
Soidinniemi, Juuso Santeri Tapani
Sormunen, Niko Oskari
Svärd, Riku Robert
Säilä, Aarne Olavi
Tenhovuori, Henry Olavi
Tesfazgi, Gilegabir
Tumcha, Suchada
Tuovinen, Tero Luukas

Yhteensä opiskelemaan valittiin 110 joista 45 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto (Prinsessantien toimipaikka)


Albrecht, Ulrika Aleksandra
Björn, Akseli Otso
Ilmonen, Oona Inkeri
Jaatinen, Nina Camilla
Kinnunen, Anna Elina
Lautela, Janne Otso Gunnar
Niemelä, Elias Otto Juhani
Rivera Ramirez, Fabio Javier
Salonen, Salli Alina
Tirkkonen, Juho Elias
Tugarev, Karim
Valta, Ilkka Tapani

Yhteensä opiskelemaan valittiin 17 joista 5 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Lääkealan perustutkinto (Vilppulantien toimipaikka)


Adeli, Zahra
Al-Mashhadani, Riham Alaa Mohammed
Ausheva, Roza
Botsarova, Marina
Carter-Windle, Sonja
Drammeh Drammeh, Fatima
Fallström, Hannele Carola
Farah Hassan, Saara Kahiye
Jauhiainen, Tiina Susanna
Kaivola, Olli Matias
Khaak, Mikhail
Khorsheed, Khanda Shihab
Pappinen, Sanna
Peurala, Reena
Rongas, Fanni Katariina
Xu, Wei

Yhteensä opiskelemaan valittiin 25 joista 9 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Maanmittausalan perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Bulygin, Dmitrii
Mutka, Veikka Oskari
Soisalo, Tuomas Verneri
Sundström, Ida Anniina
Tikkanen, Jani Olavi

Yhteensä opiskelemaan valittiin 15 joista 10 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Matkailualan perustutkinto (Prinsessantien toimipaikka)


Aiurova, Alima
Autio, Noel Ilja Iisak
Harjola, Peeranat
Himanen, Nadna Abdullaahi
Hussein, Sabriin Ahmed
Kauppila, Anzheli
Kirindivita Liyana Arachchige Perera, Chamila Nilushini
Kuronen, Emma Tuuli Kaarina
Lampimäki, Hanni Sofia
Larbi-Bouamrane, Sintija
Lindell, Laura Sofia
Mahmood, Omar Mozammil
Malm, Emma Juulia
Meister, Katriin
Qasem, Rashid Ali Rashid
Rilasmaa, Lucas Christopher Kari
Räisänen, Kiia Elisabet
Saadallah, Diana Riyadh Saadallah
Salah Omer, Saabirin
Salmi, Sebastian Ahto Kristian
Sankala, Emma Katariina Maria
Unthaworapong, Sireenat
Vergi, Mimosa Isabella
Zemgalniece, Elina
Åkerfelt, Janina Alexandra

Yhteensä opiskelemaan valittiin 40 joista 15 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto (Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala, Muotoilijankadun toimipaikka)


Aaltonen, Emma Viola
Ahonen, Jimi Mikael
Anttila, Siiri Charlotta
Arffman, Harri Hagar
Botvinova, Anastacia Victoria
Burman, Roosa Linnea Margit
Daskalopoulos, Chiara Anna Sofia
Eloranta, Jimi Olavi Jalmari
Flores, Cristal Arianna
Forss, Otto Mikael Benjamin
Garcia Garcia, Cesar Alan
Hakala, Nelli Olivia
Hauhia, Saga Anni Sofia
Hautamäki, Emmi Aleksandra Mirjam
Haverinen, Vilppu Ilkka Juhana
Holmberg, Pyry Benjamin
Hoseini, Hamed
Hosseini, Ariana
Huhta, Minja Aliisa
Huotari, Joni Miikka Kristian
Hurtig, Pinja Sofia
Hämäläinen, Juuso Olavi
Inoranta, Aleksandra
Irla, Aleksandra
Isomaa, Jessica Pauliina
Joannidis, Luca Thomas Georgios
Jylhä-Ollila, Satu Katariina
Järvinen, Lotta Sisko Johanna
Jääskeläinen, Milla Karoliina
Kantanen, Paju Helli Ilona
Kastemaa, Totti Tuomas
Kimpimäki, Aida Elsa Maria
Korpelainen, Ronia Unna Illusia
Korpi, Pinja Rosa
Kouva, Atte Oskari Matinpoika
Krasniqi, Adonis
Kyntölä, Jaakko Oskari
Lahtinen, Iiro Juha Matias
Lang, Tua Tianna
Lehtinen, Juho Artturi
Lehtonen, Leevi Rasmus
Leino, Kiia Kristiina
Lhuissier Hernández, Alex Manuel
Lindgren, Ronja Aleksandra
Lindgren, Stella Nova
Lindholm, Anton Mikael
Lyyrtö, Tuomas Joonatan
Malmberg, Martti Anton
Mannermaa, Sampo Oula Aleksis
Misri, Sara Yasmine
Montonen, Susanna Karla Amelia
Muotka, Arttu Sakari
Mäkinen, Erica
Mäkinen, Jouka Aatos Mikael
Naarala, Elviira Kastehelmi
Nemtine, Jasmin Valeria
Nilajärvi, Marcus Sebastian
Niskanen, Ranja Lumi Tyttö
Oksanen, Jenna Emilia
Parikka, Lara Lyyli Emmiina
Permanto, Kalle Einari
Pesonius, Peik Valtter Viljam
Petäjäjärvi, Lilja Emilia
Piirainen, Ilja Julius Kristian
Portala, Celina Maria Aleksandra
Posti, Säde Ruska Rosita
Puhakainen, Mira Hannele
Puustelli, Samu Ville Anton
Rodriguez, Tito Benjamin
Ruokonen, Tuulus Alfred
Saarinen, Emilia
Sahari, Miia Matilda
Salminen, Eva Inkeri
Santala, Elli Carolina
Siivonen, Salli Ansa Ilona
Solehmainen, Anne Maria
Suonvieri, Alma Onerva
Süral, Emre Sakari
Söderlund, Daniel Erik Niklas
Tammi, Patrik Albert
Viljakainen, Hilma Elviira
Virtanen, Leevi Elias
Vuolle, Viola Maaria
Vuorinen, Veera Vilma
Välimäki, Krista Aliisa
West, Anni Katarina
Zadorov, Anastasia

Yhteensä opiskelemaan valittiin 120 joista 33 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto (Julkaisutuotannon osaamisala, Painoviestinnän osaamisala, Kullervonkadun toimipaikka)


Akimov, Merily
Al-Hameed, Litina
Gasiorska, Sera Selina
Haverinen, Emilia Carolina
Hyvönen, Veeti Akseli
Hämäläinen, Anni Noora
Jokisalo, Anssi Ilari
Kaikkonen, Viraorn
Karjalainen, Anni Luna Katariina
Mantere, Jemina Kristina
Maragaki, Stella Zoi
Peltonen, Jessika Anneli
Pohjanoksa, Ada-Lotta Rafaela Viktoria
Sirenko, Arina
Tran, Kevin
Varis, Aaron Onni Oliver
Vassilieva, Viktoria

Yhteensä opiskelemaan valittiin 30 joista 13 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto (Kuvallisen ilmaisun osaamisala, Kullervonkadun toimipaikka)


Aiho, Adele Anna Sofia
Al-Salman, Wafaa Hashim Rashid
Burmeister, Max Christian Henrik
Eklund, Cecilia Mirja Orvokki
Halttunen, Hellen Lea Linnéa
Karayel, Ahmet
Kojola, Olivia Anniina
Kuisti, Ida Viola Josefina
Lehtimäki, Neila Isabel
Matikainen, Jenna Erika Emilié
Meritähti, Jesse Vesa Christian
Monthian, Cholticha
Parikka, Hanna Elise
Tuomala, Liina Lempi Linnea

Yhteensä opiskelemaan valittiin 20 joista 6 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Pintakäsittelyalan perustutkinto (Myllypuron toimipaikka)


Abdel Kawy, Ahmed bin Mohamed Aly
Abdullah, Masood Jihad
Alatalo, Mariia
Al-Sadoon, Ahmed Shabeeb Maseer
Faraax, Usher Asad
Hyvönen, Sara Iida Sofia
Ibrahim Shide, Ahmed
Kadai, Marek
Kemppainen, Jami-Eeli Heikki
Kiviniemi, Vilma Rosa Diamanda
Krigsholm, Rita Sarita Alekzandra
Kröger, Kalle Santeri
Lahti, Ronja Anna Alisa
Litmanen, Elmer Amadeus
Määttä, Eetu Aleksi Mikael
Peltonen, Aada Emilia
Punkka, Teemu Timo Juhani
Qalandari, Nader
Raivikko, Jenna Tiia Maria
Salo, Patrik Oskari Nhlanhla
Skargård, Ida Maria
Wadea, Sandibell Nassrallah

Yhteensä opiskelemaan valittiin 43 joista 21 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Prosessiteollisuuden perustutkinto (Kullervonkadun toimipaikka)


Abdi Gedi, Nuuradiin
Heikkinen, Joona Seppo Nikolai
Mohamed, Omar Abdihakin
Mäkinen, Miska Henrik
Pirhonen, Matias Antero
Randolainen, Markus
Saarinen, Eero Olavi
Sela, Tatu Elias
Suliman, Atif Aboudishag Omer
Suokas, Kim Mikael
Teronen, Verneri Edvard
Younisalkordi, Abdulhadi Khalid A. Ulhadi

Yhteensä opiskelemaan valittiin 21 joista 9 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto (Kiinteistöpalvelualan osaamisala, Myllypuron toimipaikka)


Haavisto, Josefiina Maaria
Kitsapea, Aivo
Laaksonen, Leo Artturi Jannenpoika
Matilainen, Anne Krista Maria
Mäkilä, Kasperi Joonas Kristian
Mäkinen, Jarkko Olavi
Tuoriniemi, Topi Kristian

Yhteensä opiskelemaan valittiin 12 joista 5 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Puuteollisuuden perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Hutton, Jack Daniel
Kankaanpää, Ville Mikael
Lappalainen, Okko Ilmari
Liuttu, Mihail-Daniel
Mansikka-aho, Markus Mikael
Nevalainen, Anton Antero Christian
Nuur, Mahamed Abdirisaaq
Peltonen, Eero Aulis
Pelttari, Toivo Armas
Pesari, Jerry Aleksis
Plattonen, Luukas Aleksi
Saarinen, Iiro Paavo Juhani
Saarinen, Pasi Oskari
Sainio, Juha Antero
Salin, Jonne Fjalar
Sandroos, Angela Natali
Wentzel, Ilmi-Emmi

Yhteensä opiskelemaan valittiin 30 joista 13 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Rakennusalan perustutkinto (Abraham Wetterin tien toimipaikka)


Abdullah, Abdullahi Mohamed
Ahmadi, Mahmood
Ahmed, Hamza
Amiri, Bashirhosein
Chung, Anh Tu
Finnilä, Inka Maria Viola
Haidari, Rohllah
Karhula, Leevi Ilari
Kääriäinen, Tino Aarne Eemeli
Lehtinen, Santeri Elias
Lemfu Nkanza, Kevin
Långström, Tenho Roberdino Rikhard
Lönnqvist, Joonas Kristian
Mantila, Jesse Eemil
Meyburgh, Rasmus
Mäensivu, Salla Maria
Nurminen, Tiitus Jasu Daniel
Oyono, Junior
Pirinen, Otto Elmeri
Riikonen, Mikael Max Oliver
Sadat, Jamaludin
Sadulaev, Abdul
Simonen, Artturi Aleksi
Vainonen, Pietari Matias
Viljanen, Patrik Ilmari

Yhteensä opiskelemaan valittiin 40 joista 15 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Rakennusalan perustutkinto (Myllypuron toimipaikka)


Balajo, Mustapha
Eftekhari, Taghi
Heino, Sakari Mitrofan
Kallio, Mio Armas
Kataja, Roni Johannes
Mahamed, Mahamed Abshir
Malik, Azaan Waqas
Mirzahusseini, Hassan
Oja, Antero Simeoni
Rajala, Valtteri Matias Eemeli
Seppä, Aarne Elmeri
Tobar Escobar, Daniel Alejandro
Virokannas, Valtteri Aaron
Vo, Thanh Nhan
Välinen, Riku Ronimus

Yhteensä opiskelemaan valittiin 28 joista 13 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto (Prinsessantien toimipaikka)


Abdulkareem, Abtisam Ali
Ahmad Hussein, Karzan
Ahmad, Nawal Abdihamid
Al Amin, Donya Adnan Jaafar
Al-Gburi, Elaf Sarmad Abdulazeez
Alrawi, Ossama Mohammed
Brask, Jerry Juhani
Brask, Mari-Ann Helmi
Dahir Ali, Fadumo
Eronen, Nina Riitta Sinella
Halonen, Sandra Kaarina
Haverinen, Anette Annikki
Heinonen, Jimi Jon Rikhard
Hirv, Marina
Hosaini, Karim Mohammad
Husso, Risto Juhani
Ilvesviita, Roosa Maria
Kakkonen, Amanda Alexandra
Karimäki, Kasperi Juhani
Kinnar, Alisa
Korhonen, Nea Maria Eveliina
Laaksonen, Roosa Emilia
Laukkanen, Ewa Maria
Lybäck, Mico Benjamin
Lyytinen, Eelis Martti Sakari
Mustonen, Antti-Jussi Olavi
Nosa, Mercy
Nyman, Miritza Tanja Anneli
Nyman, Natalie Maria Anastaasia
Oprisan, Madalina
Pohjola, Sofia Inka-Riina
Puranen, Reino Gregori
Rautiainen, Lotta Irene Anneli
Savolainen, Liisa Pirkko Amanda
Seck, Ella Maria
Silkin, Danila
Sinnemäki, Petra Minerva
Sivonen, Venni Iida Marleena
Takila, Jessica Karoliina
Talukder, Biva Rani
Turunen, Meri Opal Varunee
Vafai, Vazir
Velikainen, Mark
Wickman, Maya Alexandra
Zurov, Vitali
Öztoygan, Nikolas-Deniz

Yhteensä opiskelemaan valittiin 75 joista 29 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (Hattulantien toimipaikka)


Abdi, Hanan Omar Abdulkadir
Abdillahi, Nimo Mohammed
Abdulbaqi, Asmaa Jamil
Al-Ameri, Fatimaalzahraa Ali Hadi
Albino, Emmanuel
Alhadeethi, Farah Alaa Abdulrahman
Al-Haideri, Ali Ahmed Kamil
Al-Mahdawi, Manasik Hussein Ahmed
Al-Maliki, Ali Nadhim Hasan
Al-Nidawi, Mustafa Mohammed Jasim
Arpolahti, Eveliina Sofia
Bekele Tura, Rahel
Bonsdorff, Leo Mikael
Bouzaiane, Ada Ferdaous
Çelik, Brüsk Beritan
Chonwachirathanin, Suphanat
Christensen, Eira Tyyni Ainamo
Degerholm, Cinja Alexandra
Dodo Waly, Aya Mohammed Ibrahim
Erkkilä, Saana Maria
Gomeyi, Lana
Greenberg, Elandra
Grigorjev, Tamerlan
Grönroos, Emilia Aleksandra
Hakulinen, Alina Lumi-Tuuli
Halimi, Ahmad Bilal
Hamarila, Linnea Johanna
Hassan, Idil Abdirisaq
Heinonen, Jenna Emilia
Hirvonen, Henna Sofia
Honkanen, Linnea Aurora
Hyry, Jenni Kristiina
Häkkinen, Pinja Mette-Marika
Ibrahim, Farah Naser
Ibrahim, Nisrin Attieh
Jokinen, Viivi Minea
Julkunen, Jemina Julia
Järvimäki, Ilona Aamu
Kahie, Faadumo Abdiwahab
Kahie, Sabarin Abdinasir
Kallionkieli, Angelica Maria
Karapinar, Sibel Sefa
Karbin, Clarissa Nana Henrica
Karjalainen, Jenna Minea
Kaukonen, Venla Kristiina
Khalili, Zohra
Khan, Fizza
Kiehelä, Petri Kalle Juhani
Kiiski, Tuomas Juhani
Kinnari, Sonja Kaarina
Kuivisto, Anni Suvi Kristiina
Laajarinne, Varpu Katariina
Laakso, Marjana
Lassoued, Zeineb
Lehto, Linda Elisa
Lindholm, Emma Kukka Sofia
Lwamba, Christiane
Mahad Abdullah Adan, Shaimaa
Mahamed, Saamiya Abshir
Melasniemi, Sara Eva Marie
Michael, Winta
Moalim, Maryan Nor
Mohamed, Najwa Ali
Moisio, Siiri Michaela
Mollah, Bilkis Akhtar
Mupapa, Christiansand Rodine
Mäntyniemi, Inka Julia Amanda
Niskanen, Olivia Sini Wilhelmiina
Prokofjeva, Anastassia
Puro, Linda Maria
Rashid, Muhamad-Amine
Ronkainen, Inkeri Anni Linnea
Saari, Nella Emilia
Saeed, Sabrina Shorangez
Said Mohamed, Amal
Santala, Carla Lilja Maria
Seppälä, Anni Magdalena
Shaykhulina, Ksenia
Sinzehi, Ahmad
Sjöblom, Nona Aisha Jamila
Somelar, Kelly-Lotte
Suominen, Noona Matleena
Toropainen, Jussi Pekka Sakari
Tuunanen, Nea Johanna
Törmänen, Fanny Karelia
Umaeva, Rajana
Vanhakartano, Jouni Juhana
Viira, Merily
Vähähaka, Julie Helene
Yliniemi, Vanessa Julia
Ylitörmä, Ida Emilia Alexandra

Yhteensä opiskelemaan valittiin 147 joista 58 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (Teollisuuskadun toimipaikka)


Aden Gabayare, Deqo
Ahmad Jeele, Amran
Ahmadi, Aref
Ahmed, Amina Salah
Ahmed, Badriye Salah
Albayati, Taqi Ali Hadi
Al-Faisal, Zainab
Al-Slim, Raghad Saady Abdulrahman
Alzein, Zainab
Delee, Rosa Jessica
H.Rash, Rezhin Mohammed Salih
Haapasaari, Jade Jedina
Haapio, Kasper Ukko Aleksi
Haji Joman, Sadeq
Hakimi, Arazu
Hassan, Fahad Abdullaziz
Hauta-aho, Taru Emilia
Hirsi, Suad Mahamud
Hussein Abdullah, Najah
Ivanova, Demietria
Jakobson, Karina
Kara, Yagmur
Khedri, Medusa
Khlaifawi, Murtadha Ashraf Mohammed
Kopranen, Ilmari Erkko Tapio
Kurkela, Nikolas Panu Anton
Madina, Nur A
Miron, Feodora
Moalim, Juwairiya Sahal Hussein
Mohamad Dib, Ahmad
Mohamed Ahmed, Shukri
Morales Soberanis, Ana Luisa
Nuur, Adna Mahamed
Nuur, Sabariin Ali
Omar, Noor Yasir
Ozdoev, Sulejman
Pankkonen, Adelin Ida Erika
Partiainen, Kaisla Amelie Aleksandra
Pelin, Minttu Kristiina
Prodhan, Sirajul
Päivinen, Hanna Mirjami
Rantanen, Elina Maria Helene
Raudaskoski, Felix Hideki
Reimann, Jessica Emilia
Sandor, Delia Elena
Savolainen, Simo Topias
Shabani, Sandra Maria
Sihvo, Jasmin Erica
Snellman, Eevi Noora Chelsea
Soltani, Aida
Telkinen, Greete Liis
Törmä, Riina Maria
Uraz, Dilsin
Veisi Fard, Khatereh

Yhteensä opiskelemaan valittiin 95 joista 40 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (Vilppulantien toimipaikka)


Abdinasir Bicir, Faadumo
Abdirahman, Habiba Hassan
Abdul, Asma Muhamoud Abdul
Abdulkadir Mohamed, Xaawo
Abdullatif Sultan, Ahmed
Adaani, Ismahan Umar
Ahdesmaa, Aino Kaarina
Ahveninen, Maisa Ilona
Al-Hadithi, Manar Mufeed Zaki
Al-Hayani, Zahraa Maysam Abdulrahman
Ali Hussein, Abdirahman
Ali Rahaq, Musa’ad
Aygün, Canan
Busk, Nea Emilia Aleksandra
Coman, Alexandru
Dhuubow, Ayan Aden
Ekholm, Tara Ella Maria
Ekonoja, Anne-Mari
Eskelilä, Jasmin Mikaela
Farinha, Asnath Nzongo
Haapanen, Ella Annika
Hackman, Ada-Marie Matilda
Harjunen, Susanna Maarika Alexandra
Hassan Muse, Abdullahi
Hassan, Amina Shariif
Hassan, Sabiriin Abdullahi
Heng, Sothea
Hiltunen, Jutta Emmi Olivia
Hosseini, Davud
Hsen, Aya
Hämäläinen, Piita Katriina
IDIAGBONYA, JOLLY OMOROGBE
Idström, Marja Susanna
Ilfaf Ali, Abukar
Jabbari, Pavel Sirwan Jabbar
Jauhiainen, Alina Verna Kirsikka
Jekimova, Diana
Jokinen, Jesse Elias Daniel
Jokinen, Kia Saskia
Järvinen, Sofia Jemina Samira
Kabingwa, Jokebed
Kask, Anastasia
Kenk, Uljana
Khadisov, Zelimkhan
Khadisova, Malkan
Korhonen, Jenna Roosa
Kotro, Ville Aleksanteri
Kuisma, Nea Paula Peppiina
Kukka, Miia Ida Eveliina
Kuure, Ida Ilona
Kuusenmäki, Sinja Kristina
Kämpe, Netta Daniela
Laine, Minnea Matilda
Lindberg, Clarissa Alexandra
Lindfors, Nea Maria
Lindholm, Emilia Fanny Adele
Lähteenlahti, Janette Johanna Emilia
Mahamed Huseen, Yaasmin
Mc Cullough, Ella Ilona
Mechieva, Amina
Melkonyan, Elen
Mohamed Jama, Anisa
Mohamud Ali, Dalka
Mohamud, Zeynab Mohamed
Mykkänen, Toni Mikael
Nerg, Viola Alexandra
Nevalainen, Kerttu Aada Matilda
Nissinen, Sanna Marika
Nousiainen, Jenni Sofia
Nura, Anesa
Osman Mahamed, Duniya
Parvi, Kani
Petoukhova, Anastasia
Phaxaychaleun, Methouna
Phermsin, Anusraa
Pirkola, Elina Karoliina
Pukk, Karin
Pusa, Annika Ada-Matilda
Rahayuni, Nesya Anggrita
Rasooli, Ahmad Shah
Raunio, Tinja Enna Henrika
Saarinen, Jonne Santeri
Saarinen, Kiia Caroliina
Saavalainen, Laura Susanna
Salo, Daniela Ai-Yi Susanne
Salopuro, Petra Eveliina Anette
Santiago, Maria Annalisa
Saraste, Noelle Olivia Adolfiina
Saulio, Otto Matias
Savilaakso, Jonna Juulia
Serguina, Ksenija
Sivonen, Seela Evelia
Skyttä, Fiina-Liisa Matleena
Smirnov, Aleksander Kenneth Vitalivits
Takala, Julia Mikaela
Tunç, Ayse
Uthman, Princess Alima
Warsame, Nuur Jama
Wesa Rafa, Rubio
Wilawan, Sarocha
Österman, Joenna Aada

Yhteensä opiskelemaan valittiin 149 joista 48 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Ahonen, Nuutti Antinpoika
Alahäme, Jesse Aulis Olavi
Ali, Abdiweli Yasin
Ankeriasniemi, Laura Ida Maria
Apell, Pyry Lauri Eemil
Babic, Eldar
Barech, Aminullah
Berg, Jere Mikael
Birjukov, Vsevolod
Christiansen, Hugo Joonatan
Chukwuemeka, Noel Johannes Chidozie
Culha, Tugay Sinan Doyukan
Duarte, Rio Lukas
Eloranta, Olli Valtteri
Ergen, Ömer Arif
Faidi, Jude
Frolov, Stanislav
Hagman, Niklas Johannes
Hakaste, Aaro Oskari
Halenius, Vilho Osku Ilari
Hartwich, Artur
Heikkilä, Olle Kristoffer
Herranen, Jairi Aapeli Andreas
Holstikko, Kati Amanda
Hossaini, Sayed Taher
Hurja, Joonatan Onni Oskari
Hytönen, Oliver Akseli
Hyvärinen, Samuel Orvo Ensio
Ikonen, Jesse Matias
Inkeroinen, Niklas Juha Ilmari
Jama, Sakariya Hussein
Jaradat, Malek
Jayadin, Munawir
Jiménez, Elias
Kaasikmäe, Mark Alexander
Kallunki, Rasmus Kristian
Karppinen, Aapo Elmeri
Kaukonen, Juuso Eemeli
Kazakov, Leon
Kelloniemi, Aldamir Benjamin
Keränen, Kasper Olavi
Keskitalo, Joona Eemil
Kharel, Pawan
Kirpecheva, Yordanka
Kittilä, Jasmiina Emilia
Kivistö, Verneri Aleksi
Klasila, Venla Vanamo
Kokotti, Anton Luuka Alfred
Korhonen, Ville Markus
Koskelainen, Nicklas Leon
Koskinen, Joona Tapio
Koskinen, Oscar Emil Elias
Kuhalainen, Väinö Olavi
Kunttu, Oliver Elias
Kurkela, Riku-Petteri
Laaksonen, Sami Valtteri
Lahtinen, Alex Marko Kristian
Lassig, Oliver Julius
Levonen, Mikael Martti Oskari
Lilja, Daniel Hugo
Mesivaara, Roope Artturi
Mohamed, Omar Abdiwahab Asir
Mononen, Oskari Antti Uolevi
Moreno Baron, Elkin de Jesus
Mäki, Kasperi Kristian
Niemi, Roope Onni Eevertti
Nordlund, Jasper Alex Uolevi
Nyman, Jari Mikael
Olkkonen, Vili Juhani
Paasonen, Niko Oskari Aleksander
Pallo, Taur
Pashur, Oliver Matteo
Penttilä, Robin Benjamin
Pietilä, Juulia Maarit Maria
Pirttiniemi, Josi Patrik
Poijärvi, Atte Juhani Karrinpoika
Rauhala, Roope Elmeri
Riento, Marcus René
Riutta, Joonas Sebastian Georg
Rouhiainen, Valo-Verneri
Saajasto, Tino Axel
Saiid, Hanad Mohamed
Salminen, Nicklas Antero
Shatylovich, Arseni
Siim, Kristjan
Sipilä, Daniel Martti Jonathan
Soini, Aku Petteri
Solmela, Jasu Juhani
Talvikangas, Elias Olli Juhani
Tapper, Niklas Mikael
Telenius, Ben Daniel
Tero, Jarkko Aleksi
Torun, Romeo Tarkan
Uzun, Demir Kasimir
Vainionpää, Wivi Aurora
Vesala, Timi Henrik
Vikla, Pinja Juulia Wilhelmiina
Viks, Andrei
Viks, Markus
Virtanen, Ricky Ville
Väänänen, Konsta Ilmari

Yhteensä opiskelemaan valittiin 160 joista 59 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Taideteollisuusalan perustutkinto (Sisustusalan osaamisala, Sturenkadun toimipaikka)


Collin, Sini Emilia
Dahlström, Lars Erik
Elmikäinen, Amanda Olivia
Eriksson, Elen Elisabeth
Erkkilä, Essi Annika
Harju, Nette Charlotta
Helenius, Milja Lotta Linnea
Inkinen, Petri Kalevi
Jokiniemi, Nina Annika
Jousimo, Venla Katariina
Kallio, Olivia
Kanarskaja, Milana
Karhio, Inkeri Emilia
Kirjokivi, Hanna
Kirsilä, Noora Maria
Kononen, Nicoletta Cassandra Melissa
Korhonen, Ida Annalisa
Kujansuu, Saga Irina
Kurtti, Lyydia Iida Sofia
Kämäräinen, Adina Ewa Margit
Liimatta, Jenni Pirita
Makarenko, Nataly
Martiskainen, Inka-Eliana
Morosan, Alicia-Ioana
Mäntykoski, Fineas Dylan
Oravala, Enni Hilkka Kaarina
Packalén, Milla Mari Elina
Pesonen, Jami Auvo Aleksi
Pio, Mark Jason
Puusaari, Essi Varpu Liisa
Pöllänen, Jonna Helka Emilia
Qalandari, Fatema
Rafiq, Bahraman Yassin
Rydenfelt, Bettina Jemina
Salahi, Abu Baker Shawqi Ahmed
Singh, Sanna Kaisa
Söderlund, Minttu Johanna Erica
Tainio, Jessica Aleksandra
Taipale, Maria Susanna
Tikkanen, Nanna Sofia
Tuomainen, Kalle Johannes
Tuomola, Tomi Henrik
Varjola, Viivi Elisabeth
Välimaa, Viivi Maria Katariina

Yhteensä opiskelemaan valittiin 60 joista 16 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Taideteollisuusalan perustutkinto (Verhoilualan osaamisala, Sturenkadun toimipaikka)


Bäck, Oona Taika-Juulia Aleksandra
Heikkinen, Pauliina Kaisa Emilia
Kaijanto, Lotta Maria
Karentila, Ville Mikael
Koskinen, Roosa Maria
Koskinen, Sandra Marianne
Marcus, Isa Annika
Pelttari, Ann-Melody
Sahamies, Saga Stina Tuulikki
Selenius, Emma Riikka
Siivonen-Yliniemelä, Sari Sinikka
Tanttu, Veera Jasmiina

Yhteensä opiskelemaan valittiin 17 joista 5 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Talotekniikan perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Alhamudawe, Bilal Younus Jasim
Ali Arabow, Ismail
Båsk, Sampo Johannes
Cifuentes Laglaive, Sebastian Hernan
Cumar Alaso, Yasir
Delice, Murat
Erharuyi, Ambrose
Flinkman, Jami Eero
Heino, Eeli Isak
Hentunen, Mikael Toivo Joonatan
Huhta, Jami Juhani
Husein, Mohammad
Hämäläinen, Henrik Olavi Aleksanteri
Ismaili, Arif
Ivanov, Viacheslav
Järveläinen, Riku Aaron Joakim
Järvikallas, Mitja Aaron
Kataja-Rahko, Samuli Kalle Olavi
Koivuluoma, Eelis Ilari
Kokko, Miki Matti Aulis
Koskinen, Lenni Herman
Koukkari, Joona Boas Jonathan
Kreander, Patrick Emil Gustaf
Kähönen, Jermu Valtteri
Lammila, Marko Pekka Tapio
Latosaari, Eino Elias Juhani
Laulajainen, Miki Iivari
Lehtinen, Henrik Heimo Emil
Loo, Ron Martin
Lundahl, Elmo Matias
Lähde, Emil Onni Oliver
Malmivuori, Aleksi Oskari
Marin, Aleksi Rodrigo
Massinen, Eetu Jesse Juhani
Matila, Lauri Erik Johannes
Melia Cervantes, Karel Eugenio
Najmeddin, Farhad Amin
Noioso, Jimi Rasmus
Otiso, Eliel Osinde
Ovaska, Roni Emil
Peltonen, Jere Markus
Porthén, Jermu Ville Valtteri
Rahimi, Matin
Rajala, Samuel Vilho Veikko
Rancol Polys, Leonardo
Reijonen, Eemil Anton
Salkosalmi, Jetro Johannes
Salo, Erkka Antero
Salonen, Aku Valdemar
Santaluoto, Kasperi Vilhelmi
Sarkkinen, Miska Henrik Matias
Sherif Mohammedsherif, Sam
Sievänen, Henna-Riikka
Sillah, Famara
Slotte, Leo Lucas Jensson
Sottinen, Reko Reino Juhani
Thun, Oskar Matias
Tyni, Santeri Veikka Valtteri
Törö, Samuel Aaro
Öhman, Ivo Unto

Yhteensä opiskelemaan valittiin 93 joista 33 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Teknisen suunnittelun perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Alakkam, Batoul Abdul Razzak
el Tabakh, Fadi Mohamed Mohamed
Fan, Lingling
Garcia, Maria Alicia
Hasan, Berivan
Kallio, Oliver Erik Antero
Lazutina, Galina
Leinonen, Juha
Lönnqvist, Alexsandra Victoria
Opljata, Vladislav
Puttonen, Oona Sofia
Rahmani, Abbas
Salih, Ameer Hameed Salih
Salminen, Teemu Pauli Oskari

Yhteensä opiskelemaan valittiin 23 joista 9 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto (Meritalon toimipaikka)


Aho, Julia Charlotta
Ahola, Tara Saga Angelica
Ahteneva, Heta Vilma Jannentytär
Ahti, Terhen Irene
Al Kafnaweez, Amina
Aleksandrov, Ilya
Ayob, Darin Adil
Benfodda, Sähli Amine
Carlisle, Hanne Inkeri
Çirik, Dilber
Cotterill, Stella Mary Anita
Damljanovic, Nina Olga
Dawdi, Mariam
Dzhaniyeva, Zuleihan
Erjos, Senja Emilia
Eskelinen, Jenna Jasmin
Faria dos Santos, Jovelina
Filatov, Daniel
Haajanen, Ella Amanda Tuulia
Halme, Aada Saarlotta
Haukipuro, Isa Pauliina
Heikkinen, Helmi Emilia
Heinonen, Ronja Oona Olivia
Helminen, Saara Sofia
Hietala, Anna Tuulia
Holstein, Ira Maria
Iso-Kungas, Sara Laura Aurora
Jukarainen, Gulnara
Järvinen, Jade Josefina
Kajanto, Jasmine Annika
Kankkunen, Saimi Stella Onneli
Kannisto, Lotta Aurora
Kantola, Elina Marianne Markkuvna
Kenttä, Eveliina Selina
Kenttä, Konsta Akseli
Keski-Korhonen, Rose Eden Aurora
Kivelä, Oliver Nooa Vihtori
Kopponen, Miikka Janne Johannes
Lala, Khawlah Mustafa Rasheed
Lampioja, Pihla Sofia
Lapinmäki, Peetu Julius
Le, Quang Minh
Lehto, Juuso-Jacob Julius
Lehto, Kristian Don Demilian
Liikala, Jenna Lumi Johanna
Likhachev, Roman
Lundström, Iina Sofia
Lyjina, Freya Anastasia
Martikainen, Onni Antti Juhani
Mattila, Sini Susanna
Melkas Anton, Sibilla Sofia Fredrika
Mohamud, Hodon Abshir
Nikkola, Nico Patrik Juhani
Nurminen, Henry-Pekka Hubert
Nyström, Senni Elisa Miikantytär
Paajanen, Veronika Ada
Panttila, Roosa Olivia
Parikka, Wenni Wille Watcharaphong
Peltola, Pauliina Anna-Katariina
Phunamueang, Phatthiya
Raiciu, Samuel Ronin
Rantala, Sari Hannele
Ratinen, Siiri Johanna
Ruini, Topias Risto Edvin
Räisänen, Amanda Doreen
Räsänen, Vilma Tuulia Aurora
Salah, Fadwa Adam
Salmela, Minttu Emma Ilona
Salmi, Valo Ida Pauliina
Schmelzer, Roni Patrick
Sen, Aino Ezgi Rahmiye
Skitkina, Veronika
Sutinen, Miska Andreas
Suvanto, Jasmine Maria
Söderqvist, Ida Sylvia
Tiensivu, Laura Pauliina
Tolkki, Ida Justiina
Tolppi, Sofia Ilona Adalmiina
Tolvanen, Senni-Sinikka
Tsenov, Ivailo
Tsernetskaja, Evelin
Turtia, Iina Helena
Tyynismaa, Sara Lilya
Udomittiwat, Parichamon
Vilkko, Joona Kalle Mikael
Väärsi, Claudia
Wunsch, Nora Anette

Yhteensä opiskelemaan valittiin 120 joista 33 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto (Sturenkadun toimipaikka)


Abdi Ayaanle, Abukar
Alali, Adam Karim
Al-Obaidi, Omar Farooq Naji
Alqaysi, Mustafa Noaman Adnan
Antonio, Patrick Jake
Bouhlal, Aya
Bukharenko, Maksim
Dhif, Mouadh
Galeev, Mark Leon
Grebnev, Matvei
Hirsjärvi, Touko Valtteri Leander
Holmström, Iiris Michaela
Hossaini, Alireza
Hou, Haonan
Huitsi, Johannes Aaro Tapio
Jalkanen, Akseli Juhani Kristian
Järvenkallas, Jere Antero
Karhu, Pekka Arvi Johannes
Kaus, Kardo
Korhonen, Jesse Antti Mikael
Korte, Leo Tuomas
Koskinen, Nick
Kuusela, Niklas Ilmari
Laitinen, Sampo Emil Jarinpoika
Liesalho, Erik Wilhelm
Maanselkä, Vertti Matias
Matur, Siyabend Alan
Mellin, Miika Henrik
Muhammad, Daud Khawaja
Mäntymäki, Eelis Ernest
Nevanpää, Aleksi Mikael
Nevavesi, Tuomo-Verneri
Nifontoff, Kiia Emilia
Nuortie, Elias Oskar
Nyström, Nicklas Leif Kenneth
Osman Aden, Feysal
Pankejev, Ilja
Ramadan, Murad K. Khalifa
Ripatti, Eveliina Aino Helena
Rosendahl, Toni Gabriel
Shahgordi, Ahmad
Sikorski, Bogart Aarre Alexsander-Jan
Sipilä, Luka Matias
Sysoev, Igor
Taganov, Christian
Tamm, Kaapo
Tistelgren, Vertti Christian
Tuominen, Jesse Lauri Mikael
Valta, Ville Valtteri
Veijalainen, Verneri Veli Elis
Vertio, Petja Oskari
Vouroudis, Romeo Izumi Angelo
Väänänen, Tatu Petteri

Yhteensä opiskelemaan valittiin 80 joista 27 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Turvallisuusalan perustutkinto (Pälkäneentien toimipaikka)


Ahmadi, Reza
Ala-Ukko, Nea Emilia
Aleshchenkova, Sofia
Al-Falahi, Fahad Thaeir Yaseen
Al-Gburi, Lamees Sarmad Abdulazeez
Al-Najjar, Haitham Mohammed Kamal
Alsalehi, Aryan Dlshad Mohammed
Amiri, Aghil
Andersson, Axel Leo
Arpaci, Kasperi Ali Oskari
Attiqe, Abdullah
Backlund, Laura Michaela Juulia
Brandt, Karen-Kelly
Hasan, Ammar
Havia, Emma Helmi Irene
Hoshko, Vladyslav
Jabbari, Simohammed Hassan
Jousa, Petriikka Katariina
Järvensivu, Ella Katariina
Kadyrov, David Joakim
Kaivola, Venla Anniina
Karnela, Martina Linda
Kivi, Kristel
Koskinen, Emma Amanda
Koso, Julius Joonatan
Kostamo, Venla Eveliina
Latvala, Rami Henrik
Lehtikari, Mari Tatsuko
Lehtinen, Lalli Matias
Leimu, Jessica Olivia Amanda
Liinamaa, Mikko Oskari Chiraphon
Melnikov, Daniil
Mohamed, Aamin Abdi
Mohamed, Jamal Osman
Nevantakanen, Joonas Eemeli Johannes
Nieizviestnykh, Danylo
Obaidi, Hares
Paavola, Pyry Aarre Ilmari
Phetsangkhat, Peerayut
Pietikäinen, Samuel Axel
Pöllänen, Mila Pinja Taniina
Rask, Nelly Ida Aleksandra
Rauthan, Roope Alex Shalender
Ristola, Ilona Alexandra
Rouvinen, Rasmus Osmo Juhani
Rytkölä, Aaro Lenni Juhani
Sahin, Akasya
Salenius, Casper Matias
Shiberu, Yosef Benyam Johannes
Sokolov, Dmitri Timo
Suomi, Joona Antero Olavi
Taipale, Selda Esmerina
Tareq, Ahmed Zeyad
Toropainen, Jimi Tiitus
Turtiainen, Arttu Petteri Antero
Uggelberg, Iris Cilla Maria
Virtanen, Jarno Daniel
Yliselä, Jesse Iiro Eemeli

Yhteensä opiskelemaan valittiin 83 joista 25 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Välinehuoltoalan perustutkinto (Hattulantien toimipaikka)


Ali, Sowda Hassan
Al-Najjar, Mustafa Wisam Omar
Heikkilä, Mira Susanna
Siddiki, Sadia
Toriyama-Nykyri, Naomi
Vorobieva, Natalia

Yhteensä opiskelemaan valittiin 9 joista 3 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.

Ammatilliseen koulutukseen valmistava koulutus (VALMA-koulutus)


Aalto, Emmi Susanna
Aas, Juliana
Abdullah, Muhammad
Abesadze, Ana
Alaameri, Jaafar Hadi Zaid
Al-Gburi, Nawas
Al-Miiahi, Muhammad
Al-Nidawi, Hayder Ahmed Khalaf
Aryal, Prativa
Ataei, Mustafa
Bhattrai, Ritesh
Chamalee, Kanlaya
Chikho, Mohamad
Chotthanathanya, Thaksawadee
Cisse, Elhadji Aba
Davidchenko, Anzhelika
Doughouz, Ayman
Galeev, Mark Leon
Ghansah, Paul Nana
Haapasalo, Hertta Matilda
Halimi, Ahmad Hilal
Hamiane, Farid-Zine Eddine
Haran, Tom Joosef
Hasan Ali, Abdurrahman
Hassan Zido, Mido
Hauta-aho, Taru Emilia
Heikkilä, Olle Kristoffer
Hietula, Eppu Christian
Ho, Yan Li Jean
Holmström, Iiris Michaela
Hoseini, Fateme Sadat
Hosseini, Davud
Huczkowski, Onni Ray
Hyväoja, Milla Sara Jemina
Hämäläinen, Anni Noora
Häyrinen, Jade Kristiina Marianne
Ignatius, Emma Kristiina
Ihalainen, Kasper Emil
Ikonen, Venla Matilda
Ikonen, Ville Tapio
Ismail Tifow, Mohamed
Jelsina, Aljona
Kasongo, Bibi Divine
Kekkonen, Liubov
Kelloniemi, Aldamir Benjamin
Khalil, Sulin
Kivelä, Juuso Tapio
Kora, Kebba
Korte, Leo Tuomas
Kõrts, Kerttu-Reena
Kukk, Terje
Kuutok, Isabel Karmen
Lakotieva, Netta Eerika
Lamminheimo, Adriano Kiko
Lhuissier Hernández, Alex Manuel
Lindberg, Clarissa Alexandra
Lizzio, Julie Emilie Eleonora
Maliphueak, Nawapon
Marin, Andrei Nicolae
Matondo, Tardely
Melnikova, Irina
Miikkulainen, Milja Liisa Anitta
Mindaros, Janna
Mossaed, Amrou
Myrä, Ilia
Nguyen, Cilla-Anh Dao
Nguyen, Thi Thu Thao
Nurminen, Tiitus Jasu Daniel
Nwafidelie, Christian Chinedum
Nyman, Natalie Maria Anastaasia
Ojala, Lassi Valtteri
Ollila, Niklas Otto Oskari
Otto, Adelina
Partti, Joika Armas
Pullinen, Markus Juhani
Rahikainen, Aki Mikael
Rashid, Afrah abdulla
Rashid, Muhamad-Amine
Ratut, Ronaldo
Raudanen, Natalia
Reiljan, Marili-Kristin
Rättel, Einar
Rönnberg, Mila Marghareta Peppiina
Saarinen, Eetu Mikael
Sadoglu, Nil Dilara
Sadulaev, Abdul
Sainio, Juha Antero
Salmi, Christopher Aatami
Salmi, Juliette Mira Sofia
Salo, Patrik Oskari Nhlanhla
Samphassin, Ronnakit
Sandberg, Lauri Markus Ossian
Shaker, Wael Naser Muhammad
Sidaoui, Jana
Sierra, Kenneth Anthony
Sinervuo, Patrick Kristian
Skogster, Sarah Daniela Elisabeth
Spelman, Eveliina Aleksandra
Suominen, Noona Matleena
Suorsa, Kseniia-Rika
Takila, Jessica Karoliina
Tammi, Nikita
Teronen, Verneri Edvard
Titov, Stanislav
Tugarev, Karim
Urkan, Hüseyin
Viks, Markus
Väisänen, Emma Salli Johanna
Wongui, Julina Nagnon
Yala, Reymark James
Younisalkordi, Abdulhadi Khalid A. Ulhadi
Yüksel, Burak Bedirhan
Zäuram, Robin
Öztoygan, Nikolas-Deniz

Yhteensä VALMA-koulutukseen opiskelemaan valittiin 225 joista 111 ei antanut lupaa nimensä julkaisuun.