StadinAO / Opiskelijan omat sivut / Opiskelijakunta ja Stao ry

Opiskelijakunta ja Stao ry

Stadin AO:n opiskelijat muodostavat opiskelijakunnan.

Opiskelijakunnan tehtävänä on henkilökunnan kanssa muun muassa edistää opiskelijoiden yhteistoimintaa, osallisuutta ja vaikutusmahdollisuuksia. Opiskelijakunta tuo esille opiskelijoiden äänen oppilaitoksen ja opetuksen kehittämisessä, sekä parantaa opiskeluympäristön viihtyisyyttä

Opiskelijakunnan jäsenet osallistuvat esimerkiksi opiskeluhuolto- ja hyvinvointiryhmiin, sekä oppilaitoksen tapahtumasuunnitteluun.

Opiskelijakunnan hallitus

Opiskelijakunnasta valitaan opiskelijakunnan hallitus.

Jokaisella Stadin AO:n kampuksella on oma hallituksensa. Kampusten omista hallituksista tulee jäseniä Stao ry:hyn. Stao ry:llä on opiskelijaedustus Stadin AO:n johtoryhmässä eli Jory:ssä.

Opiskelijakuntatoiminnoilla saat tärkeää kokemusta yhteistyöstä muiden kanssa. Opiskelijakuntatyöskentely on osa opintoja.

Kysythän lisätietoja opiskelijakuntatoiminnasta toimipaikkasi ohjaavalta opettajalta!

Haluatko ottaa yhteyttä Stao ry:hyn? Lisätietoja antaa:

Matvei Ivanov
STAO ry:n puheejohtaja ja rahastonhoitaja
matvei.ivanov@edu.hel.fi
p. 044 062 4626

Opiskelijatoiminnan ohjaavat opettajat 2021

Koordinoiva tiimimestarin tiedot ilmoitetaan myöhemmin

Heidi Halkilahti
Pedagoginen asiantuntija
heidi.halkilahti@hel.fi

Kampus 1

Raija Kemppainen
Kampusvastaava
Teollisuuskatu 23
raija.kemppainen@edu.hel.fi

Nadia Hashemi
Teollisuuskatu 23
nadia.hashemi@edu.hel.fi

Marika Lehvonen
Koulutuspäällikkö, varajäsen
marika.lehvonen@hel.fi

Arttu Vallenius
Varajäsen
Pälkäneentie
arttu.vallenius@edu.hel.fi

Kampus 2

Sofia Silfvast
Kampusvastaava
Meritalo
sofia.silfvast@edu.hel.fi

Jaana Viitamäki
Koulutuspäällikkö, varajäsen
jaana.viitamaki@edu.hel.fi

Tiina Levä
Varajäsen
Ilkantie
tiina.leva@edu.hel.fi

Ulla-Maija El Assouli
Varajäsen
ulla-maija.el.assouli@edu.hel.fi

Noora Ihalainen
Varajäsen
noora.h.ihalainen@edu.hel.fi

Annika Slunga
Varajäsen
Savonkatu
annika.slunga@edu.hel.fi

Päivi Lehikoinen
Varajäsen
Holkkitie
paivi.lehikoinen@edu.hel.fi

Kampus 3

Peppi Tervo-Hiltula
Kampusvastaava
Muotoilijankatu
peppi.tervo-hiltula@edu.hel.fi

Christina Pelli
Koulutuspäällikkö

Sirpa Lindroos
Koulutuspäällikkö

Akseli Ahola
Kullervonkatu
akseli.ahola@edu.hel.fi

Jari Putkonen
Prinsessantie
jar.putkonen@edu.hel.fi

Kati Sutelainen
Prinsessantie
kati.sutelainen@edu.hel.fi

Kampus 4

Tarja Luokkanen
Koulutuspäällikkö

Satu Suihkonen
Varajäsen

Ruth Pilhjerta
Vilppulantie
ruth.pilhjerta@edu.hel.fi

Riitta Laukkanen
Varajäsen
riitta.laukkanen@edu.hel.fi

Jari Kultanen
Abraham Wetterin tie
jari.kultanen@edu.hel.fi

Tanja Hoffrén
Abraham Wetterin tie

Pirjo-Liisa Karhu
Myllypuro
pirjo-liisa.karhu@edu.hel.fi

Tuija Arminen
Myllypuro

Kampus 5

Elina Tirinen
Koulutuspäällikkö

Katriina Turunen
Sturenkatu
katriina.turunen@edu.hel.fi

Reetta Sinivalo
Hattulantie
reetta.sinivalo@edu.hel.fi

Anne Ruotsala
Hattulantie
anne.ruotsala@edu.hel.fi