StadinAO / Opiskelijan omat sivut / Valmistuneet, kevätlukukausi 2021

Valmistuneet, kevätlukukausi 2021

Opiskelija esittelee leipomiaan vaaleanpunaisia leivoksia Stadin AO:ssa.

Stadin AO:sta keväällä 2021 valmistuneet

Listassa näkyvät vain sellaisten valmistuneiden tiedot, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä.

Autoalan perustutkinto

Al-Joburi Sarmad Ismail Hasan
Bulut Elmeri Tarkan
Dibo Mohamad
Greus Nuutti Eemeli
Holmberg Venni Patrick
Jääskeläinen Olli Tapio
Kemppainen Jussi Pekka
Laulajainen Niro Oskari
Määttä Miska Daniel
Rezai Hassan
Rozov Aleksandr
Shateri Saman Mohammed Hussein
Suomalainen Emmi Minna Johanna

Elintarvikealan perustutkinto

Al-Jashaami Nihad Hasan Imran
Altug Elif Cansu
Duaale Maryan Aadan
Haverinen Joni Waltteri
Nguyen Thi Van Anh
Nurminen Virva-Tuulia
Ollila Elina Karoliina

Hammastekniikan perustutkinto

Kemppi Julia Anna Sofia
Lutta Erik
Rissanen Nikole Magdaleena
Rukkila Roni Seref

Hieronnan ammattitutkinto

Assiabi Mahmoud
Hellsten Anu Kristiina
Ikonen Ira Sophie
Juutinen Riikka Pauliina
Karttunen Jaana Margit
Seppälä Teemu Otto Oskari

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Balalih Melina
Bollström Desire Satu Angelika
Chayef Saida Sofia
Dakakni Nisreen
Honkala Vilma
Huomo Veera Amanda Aurora
Huuhtanen Aino
Kammah El Fennir Nora
Kokko Sini Hannele
Kolehmainen Saana Karoliina
Korvenmäki Tanja Anita
Lehtinen Mimosa Milana Michelle
Lubenets Nataliia
Marttila Emmi Julia
Mattila Meerit Susanna
Mohammadi Khadija
Nurmi Sara Rosalia
Reunanen Jenna Susanna
Selim Jennica Tuulia
Siiskonen Annika Sofia
Stenius Julia Annina
Suokas Olga
Toivonen Pinja Linnea
Wallin Hanna-Stiina
Yasav Meral Seda Yasemin
Zakaryan Shushanik

Hiusalan perustutkinto

Kroon Anna-Maria
Ojanen Nea Alexsandra Sofia
Smirnova Daria

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Monto Jasmin Maria

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Ekroos Joel Cristian
Gweher Imad Mustafa Ali
Hiltunen Milla Pauliina
Hokkanen Heidi Karoliina
Jatkola Jenni Johanna
Kilpiäinen Hannamari Linnea
Kiviaho Eeva Karoliina
Kivitare Katrin
Köhler Aigi
Lundberg Raija Marjaana
Oksanen Vilma Emilia
Sven Pia Carita

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Aspinmaa Eetu Nuutti Viljami
Umesi Sunny

Laboratorioalan perustutkinto

Iqbal Md. Zafor
Kinnunen Jani Mika Tapio
Petenberg Georgi

Leipomoalan ammattitutkinto

Mansnerus Margarita
Mäki Minna Marjukka
Rudiyanto Miroji

Leipomoalan erikoisammattitutkinto

Rantamäki Pirjo Kirsti Irmeli

Logistiikan perustutkinto

Al-Azzawi Muthana Sarhan Khalaf
Berhane Awet
Haji Dakhaz Shawkat
Kiuru Jesse Matias
Mohammed Muntari
Mouhamadou Mahdi
Rashid Suha Abbas
Shewit Noh

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Puustinen Anu Susanna

Lääkealan perustutkinto

Antero Woinshet Sibani
Hirsimäki Milla Tulikki
Janhunen Christa Eveliina
Järvinen Iida Emilia
Keinänen Tero
Laitinen Viivi Matilda
Wallenius Taina-Tuulikki

Maanmittausalan perustutkinto

Abdul Peshraw Ali
Kautonen Linda Helena Maria
Keskisaari Riku Matti
Mikkonen Mauri Kullervo

Matkailualan perustutkinto

Jalal Bassam Falah
Lipatova Polina
Mironova Jaana
Mägimets Kerly
Nilsen Maija Sofia
Peitsalo Jenni Inkeri
Ranne Jasmin Josefiina Nichari
Vaara Anssi Valtteri
Valkama Nella Sofia Aurora
Zahraei Susan

Media-alan ammattitutkinto

Lohko Anna Martta Elina
Metsäkylä Teemu Eino Olavi
Pietilä Tuulikki Anna Elina
Voronkov Denis

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Ahlgren Tia Ida Emilia
Al-Jewari Abdulrazzaq Mahmood Habiter
Fryer Daniel Johannes
Helin Sonja Helmiina
Jokela Kuura Talvikki
Karttunen Emmi Katariina
Kivivuori Sini Carola
Kuusjärvi Rasmus Teemu Juhani
Laine Luca Arvo Elmeri
Lehto Jenny Veronica
Lehto Tomi-Petteri
Lindstedt Siiri Alina
Liuhanen Heidi Maria
Makkula Elis Oiva Eliel
Mustonen Neta Adalmiina
Myöhänen Oona Emilia
Mäenpää Tomi Mika Sakari
Niemi Satu Michaela
Nurmi Joonas
Pirhonen Lotta Erika Mikaela
Rantanen Emilia
Salli Armi Aurora
Sarell Jami Christian
Sarkeala Emil Mahouna
Sikkilä Syksy Aino Elina
Simpanen Julianna Linnea
Siukola Tytti Karoliina
Sondo Zolliwe Kaisa
Sormunen Heidi Marika
Vesanto Milja Sofia Christiina
Viinamäki Mira Johanna
Yltävä Minka Janita Orvokki

Media-alan perustutkinto

Aittasalo Joona Aleksi Mikael
Hakoniemi Helga Kastehelmi
Kukkonen Vilho Oskari
Laitinen Saku Severi
Moisiomäki Nino Jonathan
Tapanainen Ninni Tuulia

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Lindström Simo Antti Sakari
Mahlamäki Ira Annika
Nikula Tanja Kirsti Maarit
Stenman Mathias Ulf Hjalmar

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Tyynismaa Laura Aliisa

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Elmi Tifow Abdikarim
Friman Ronnie Alvar Christian
Isakova Irina

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Al-Tmimi Ahmed Zaidan Khalaf
Kareinen Toni Juhani
Karioja Veeti Elias
Mohameed Khalid Zuhair
Said Muhammad Hamid

Puuteollisuuden perustutkinto

Kaarivirta Safar
Kotola Liisa Lotta Marianne
Kähärä Karo Rasmus
Pulkkinen Juhani Henrik
Viitanen Roope Rasmus

Rakennusalan perustutkinto

Isa Mohammad Faadi
Mahmood Haidar Karim
Mohammadi Esmatullah
Rahimi Gholam Hassan

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Al-bassam Yasir Hadi Mohammed
Atiyah Ola Jameel
Datta Bijoysree
Kadhim Leena Anni Mirjami
Pihlaja Sanna Mairit
Tran Thi Quynh

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aarnio Minna Manta Pauliina
Ahonen Ona Jasmin Katariina
Ainiala-Wiik Kirsti-Helena
Azenui Epse Ashi Mercy Yufenui
Çelik Busra
Chantinmathon Kamonchanok
Diiriye Wiilo Ahmed
Forson Gifty Kukuwa
Genzel Jekaterina
Haanpää Iida Sofia
Habimana Alyda Zubeda
Hamal Prajawati
Hassan Mohamed Maryan
Heikkinen Sini Tiia Tuulia
Hekmat Shabnam
Herala Kirsi Marja
Hiltunen Jenni Marjatta
Hirvonen Risto
Iivonen Jenni Pauliina
Iljina Marina
Jylhä Inka Sylvia
Kadeyi Nabintu Francine
Kamitsha Bobette
Kembo Nicole
Khafaji Sabreen Talib Toman
Kinttula Asta Marika
Kohvakka Virpi Johanna
Kollin Jasmi Cristina
Koskimaa Suvi Johanna
Kotka Atte
Kumari Archana
Känsälä Tuija
Lahtinen Emma Amanda
Lapiolahti Marita Sisko Hannele
Lautala Suvi
Lohvansuu Marita
Manelius Ada Eevastiina
Menti Celine Mangoh
Mhamdi Karima
Mukhlif Tala’at Nayef
Mykkänen Hanna Eeva-Marita
Oinonen Juulia Emilia
Peksoy Melisa Anastasia
Pelkonen Piia Susanna
Pham Thu Thuong
Piotrowska Iwona Anna
Pruuli Valli
Puhakka Eliina Milla Mikaela
Puikkonen Sonja Maria
Rajasaar Elisabeth
Rezai Ghaffar
Rissanen Nelli Roosa Maaria
Saeed Amani Farouk Abass
Salonen Susanna Emilia
Sansuphun Naowarak
Santis Curbelo Yudisley
Stadius Ann-Mari Agnetha
Sunarto Ratih Mefiani
Svistunova Julia
Taavitsainen Joni Petteri
Tanskanen Piia Sini Tuulikki
Tran Thi Ngoc Giau
Vaho Satu Eveliina
Vepsäläinen Tuuli Maria
Vilkman Anni Johanna

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Fernando Christhobuge Suneth Anton Jayanath
Heinonen Jeremy Ricard
Kitsing Michael
Lehtimäki Rasmus Oliver
Saronsalo Santeri Ville Eemil
Taponen Ilari Matti Antero
Vanhanen Manu Onni Juhani

Taideteollisuusalan perustutkinto

Lumikangas Alina Katarina
Siikaoja Sari Anita
Soolo Merle
Yusuf Ali Isra

Talotekniikan perustutkinto

Linnanjoki Ali Ahmad
Nättilä Toni-Mikael
Oliva Adrian Michael
Risla Elias Veetu Matias
Teweldemedhn Daniel

Teknisen suunnittelun perustutkinto

Eskola Evgeniya
Järvinen Toni Petteri
Lazareva Mariia
Nätti-Öhberg Linda Hannele
Reimets Avo
Suosalo Marianne Vuokko Ilona

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Aitamurto Sanni Sofia
Hazareh Morteza
Heikkinen Eetu Oskari
Helin Meeri Juulia
Hursti Anna-Mari
Junno Armi Katariina
Kenttä Sari Helena
Kommonen Anna Maria Dolores
Levonmaa Riikka Hannele
Pesso Susanna Katariina
Simola Pinja Eveliina
Tähkänen Tanja Hannele
Valjakka Auli Irmeli

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Hatem Shadi
Hilakari Ali Joachim
Mahamud Alasow Muhudin
Vlassenko Andrei

Turvallisuusalan perustutkinto

Båtman Jutta Oona Aurora
Juuti Mette Marjaana
Lantta Emma Alma Alfriida
Pussinen Nea Pirjo Anniina
Vuorela Marcus Tesfa Bantewosen

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Virtanen Tarja

Välinehuoltoalan perustutkinto

Flinkman Hanne Mia Marisha