StadinAO / Yhteystiedot / Oppisopimuspalvelut

Oppisopimuspalvelut

Asiakaspalvelu

Koulutustarkastajat ja oppisopimusneuvojat palvelevat kaikissa oppisopimukseen liittyvissä asioissa. Asiakaspalvelumme vastaa yhteydenottoihin arkisin: oppisopimus@hel.fi, 09 310 88431.

Postiosoite: PL 51309, 00099 Helsingin kaupunki
Käyntiosoite: Teollisuuskatu 23 A2 (Huom! Sovithan aina tapaamisen etukäteen puhelimitse.)

Koulutustarkastajat

Inka Averin, koulutustarkastaja
Logistiikka-ala, lääkeala, kampukset 2 ja 4
040 837 2913, inka.averin@hel.fi

Arja Baroli, koulutustarkastaja
Autoala, hius- ja kauneudenhoitoala, tekstiili- ja muotiala, maatalousala sekä metrojunan- ja raitiovaununkuljettajat, kampus 2
040 648 4704, arja.baroli@hel.fi

Margit-Kristi Gasbarra, koulutustarkastaja
Laitos- ja puhdistuspalvelut, liiketoiminta, isännöinti, logistiikka-ala, kampukset 2,3 ja 1
040 839 5887, margit.gasbarra@hel.fi

Virpi Heinonen, koulutustarkastaja
Liikunta ja valmennus, liikuntapaikka-ala, liiketoiminta, ympäristökasvatus
040 504 6535, virpi.heinonen@hel.fi

Sampo Hulkkonen, koulutustarkastaja
Rakennusala, talotekniikka, kiinteistöpalveluala, pintakäsittelyala, kone- ja tuotantotekniikka, kampukset 4 ja 5
040 768 0750, sampo.hulkkonen@hel.fi

Aleksandra Michta-Juntunen, koulutustarkastaja
Kasvatus- ja ohjausala, kampus 1
040 334 8988, aleksandra.michta-juntunen@hel.fi

Vesa Mykkänen, koulutustarkastaja
Sähkö- ja automaatio, turvallisuusala, tieto- ja viestintätekniikka, tekninen suunnittelu, maanmittaus, puuala, sisustus ja verhoilu, kasvatus- ja ohjausala, kampukset 1 ja 5
040 121 6760, vesa.mykkanen@hel.fi

Leena Saarinen, koulutustarkastaja
Yrittäjyys, johtaminen, kampus 1
040 848 7190, leena.k.saarinen@hel.fi

Arja Seppälä, koulutustarkastaja
Elintarvikeala, matkailuala, media-ala, laboratorioala, prosessiteollisuus, luonto- ja ympäristöala, esitys- ja teatteritekniikka, kampus 3
050 365 8176, arja.seppala@hel.fi

Jani Viitala, koulutustarkastaja
Ravintola- ja catering-ala, kampus 3
040 182 0273, jani.viitala@hel.fi

Heli Weiste, koulutustarkastaja, oppisopimuspalvelut-tiimin koordinoiva tiimimestari
Välinehuolto, suunhoito, hammastekniikka, hieronta, sosiaali- ja terveysala, kampukset 1, 4 ja 5
040 837 9566, heli.weiste@hel.fi

Aila Winter, koulutustarkastaja
Sosiaali- ja terveysala, kampus 1
040 648 4057, aila.winter@hel.fi

Oppisopimusneuvojat

Tiina Karp-Maurio, oppisopimusneuvoja, oppisopimuspalvelut-tiimin koordinoiva tiimimestari ja oppisopimusopiskelijoiden ulkomaan työssäoppimisjaksojen koordinointi
040 837 4776, tiina.karp-maurio@hel.fi

Carita Liukkonen, oppisopimusneuvoja
040 664 7111, carita.liukkonen@hel.fi

Tuula Nisonen, oppisopimusneuvoja
040 334 8991, tuula.nisonen@hel.fi

Anni Posti, oppisopimusneuvoja
040 684 0596, anni.posti@hel.fi

Liisa Pylvänäinen, oppisopimusneuvoja
040 839 3593, liisa.pylvanainen@hel.fi

Martina Saaranen, oppisopimusneuvoja
040 625 6812, martina.saaranen@hel.fi

Sari Viitakangas, oppisopimusneuvoja
040 678 7155, sari.viitakangas@hel.fi

Tukipalvelut

Sari Heinilä, S2-opettaja
040 674 0658, sari.heinila@hel.fi

Niina Pihlaja, S2-opettaja
040 504 2798, niina.pihlaja@hel.fi

Jan Berghem, oppimisvalmiuksia tukevat opinnot
040 334 8989, jan.berghem@edu.hel.fi

Michael Sjöblom, kuraattori
040 664 7057, michael.sjoblom@hel.fi

Riikka Rusanen, kuraattori
040 537 2276, riikka.rusanen@hel.fi

Xana Sartonen, työvalmentaja
040 749 8288, xana.sartonen2@edu.hel.fi

Johto

Kaija Lahti, koulutuspäällikkö
040 719 1675, kaija.lahti@hel.fi