StadinAO / Yhteystiedot / Oppisopimuspalvelut

Oppisopimuspalvelut

Asiakaspalvelu

Koulutustarkastajat ja oppisopimusneuvojat palvelevat kaikissa oppisopimukseen liittyvissä asioissa. Asiakaspalvelumme vastaa yhteydenottoihin arkisin: oppisopimus@hel.fi, 09 310 88431.

Postiosoite: PL 51309, 00099 Helsingin kaupunki
Käyntiosoite: Teollisuuskatu 23 A2 (Huom! Sovithan aina tapaamisen etukäteen puhelimitse.)

Koulutustarkastajat

Arja Baroli, koulutustarkastaja
Autoala, hius- ja kauneudenhoitoala, tekstiili- ja muotiala, maatalousala sekä metrojunan- ja raitiovaununkuljettajat, kampus 2
040 648 4704, arja.baroli@hel.fi

Margit-Kristi Gasbarra, koulutustarkastaja
Laitos- ja puhdistuspalvelut, media-ala, laboratorioala, prosessiteollisuus, luonto- ja ympäristöala, liiketoiminta, isännöinti, kampukset 3 ja 1
050 322 6860, margit.gasbarra@hel.fi

Virpi Heinonen, koulutustarkastaja
Liikunta ja valmennus, liiketoiminta
0400 618 293, virpi.heinonen@hel.fi

Sirpa Katajalaakso, koulutustarkastaja (toisissa työtehtävissä 1.10.-31.12.2021)
Yrittäjyys ja johtaminen, kampus 1
040 505 4538, sirpa.katajalaakso@hel.fi

Henni Pitkänen, koulutustarkastaja
Sähkö- ja automaatio, talotekniikka, tieto- ja viestintätekniikka, maanmittaus, tekninen suunnittelu, teatteri- ja esitystekniikka, puuala, sisustus ja verhoilu, turvallisuusala, kampukset 1 ja 5
040 848 7190, henni.pitkanen@hel.fi

Tuula Rautiainen, koulutustarkastaja, oppisopimuspalvelut-tiimin koordinoiva tiimimestari
Välinehuolto, hammashoitaja, hammastekniikka, lääkeala, hieronta, logistiikka-ala, sosiaali- ja terveysala, kampukset 2, 4 ja 5
040 627 5714, tuula.rautiainen2@hel.fi

Arja Seppälä, koulutustarkastaja
Ravintola- ja catering-ala, elintarvikeala ja matkailuala, kampus 3
050 365 8176, arja.seppala@hel.fi

Maiju Tyrkäs, koulutustarkastaja
Kiinteistöpalveluala, pintakäsittelyala, rakennusala sekä kone- ja tuotantotekniikka, kampukset 1 ja 4
040 660 4116, maiju.tyrkas@hel.fi

Moona Waltari, koulutustarkastaja
Yrittäjyys ja johtaminen, kampus 1
040 563 8440, moona.waltari@hel.fi

Heli Weiste, koulutustarkastaja
Kasvatus- ja ohjausala, kampus 1
040 837 9566, heli.weiste@hel.fi

Aila Winter, koulutustarkastaja
Sosiaali- ja terveysala, kampus 1
040 648 4057, aila.winter@hel.fi

Oppisopimusneuvojat

Tiina Karp-Maurio, oppisopimusneuvoja (myös kansainvälinen oppisopimus), oppisopimuspalvelut-tiimin koordinoiva tiimimestari
040 837 4776, tiina.karp-maurio@hel.fi

Aleksandra Michta-Juntunen, oppisopimusneuvoja
040 334 8988, aleksandra.michta-juntunen@hel.fi

Tuula Nisonen, oppisopimusneuvoja
040 334 8991, tuula.nisonen@hel.fi

Aino Palmén, oppisopimusneuvoja
040 684 0596, aino.palmen@hel.fi

Liisa Pylvänäinen, oppisopimusneuvoja
040 839 3593, liisa.pylvanainen@hel.fi

Martina Saaranen, oppisopimusneuvoja
040 625 6812, martina.saaranen@hel.fi

Tukipalvelut

Sari Heinilä, S2-opettaja
040 674 0658, sari.heinila@hel.fi

Niina Pihlaja, S2-opettaja
040 504 2798, niina.pihlaja@hel.fi

Jan Berghem, oppimisvalmiuksia tukevat opinnot
040 334 8989, jan.berghem@edu.hel.fi

Michael Sjöblom, kuraattori
040 664 7057, michael.sjoblom@hel.fi

Marjo Hottinen, työvalmentaja
040 749 8288, marjo.hottinen@edu.hel.fi

Johto

Kaija Lahti, koulutuspäällikkö
040 719 1675, kaija.lahti@hel.fi