StadinAO / Yhteystiedot / Oppisopimuspalvelut

Oppisopimuspalvelut

Asiakaspalvelu

Koulutustarkastajat ja oppisopimusneuvojat palvelevat kaikissa oppisopimukseen liittyvissä asioissa. Asiakaspalvelumme vastaa yhteydenottoihin arkisin: oppisopimus@hel.fi, 09 310 88431.

Postiosoite: PL 51309, 00099 Helsingin kaupunki
Käyntiosoite: Teollisuuskatu 23 A2 (Huom! Sovithan aina tapaamisen etukäteen puhelimitse.)

Koulutustarkastajat

Inka Averin, koulutustarkastaja
Ravintola- ja catering-ala, elintarvikeala ja matkailuala, kampus 3
040 707 9821, inka.averin@hel.fi

Arja Baroli, koulutustarkastaja
Autoala, hius- ja kauneudenhoitoala, tekstiili- ja muotiala, maatalousala sekä metrojunan- ja raitiovaununkuljettajat, kampus 2
040 648 4704, arja.baroli@hel.fi

Margit-Kristi Gasbarra, koulutustarkastaja
Laitos- ja puhdistuspalvelut, media-ala, laboratorioala, prosessiteollisuus, luonto- ja ympäristöala, kampus 3
050 322 6860, margit.gasbarra@hel.fi

Virpi Heinonen, koulutustarkastaja
Liikunta ja valmennus, liiketoiminta
0400 618 293, virpi.heinonen@hel.fi

Sirpa Katajalaakso, koulutustarkastaja
Yrittäjyys ja johtaminen, kampus 1
040 505 4538, sirpa.katajalaakso@hel.fi

Liisa Neuvonen, koulutustarkastaja
Liiketoiminta, isännöinti, kampus 1
040 554 9021, liisa.neuvonen@hel.fi

Tuula Rautiainen, koulutustarkastaja
Välinehuolto, hammashoitaja, hammastekniikka, lääkeala, hieronta, logistiikka-ala, sosiaali- ja terveysala, kampukset 2 ja 5
040 627 5714, tuula.rautiainen2@hel.fi

Maiju Tyrkäs, koulutustarkastaja
Turvallisuusala, kiinteistöpalveluala, pintakäsittelyala, rakennusala sekä kone- ja tuotantotekniikka, kampus 4
040 660 4116, maiju.tyrkas@hel.fi

Heli Weiste, koulutustarkastaja
Kasvatus- ja ohjausala, kampus 1
040 837 9566, heli.weiste@hel.fi

Aila Winter, koulutustarkastaja
Sosiaali- ja terveysala, kampus 1
040 648 4057, aila.winter@hel.fi

Oppisopimusneuvojat

Tiina Karp-Maurio, oppisopimusneuvoja (myös kansainvälinen oppisopimus)
040 837 4776, tiina.karp-maurio@hel.fi

Sari Kiiski, oppisopimusneuvoja
040 334 8988, sari.e.kiiski@hel.fi

Milla Liljestrand, oppisopimusneuvoja
040 664 7111, milla.liljestrand@hel.fi

Tuula Nisonen, oppisopimusneuvoja
040 334 8991, tuula.nisonen@hel.fi

Aino Palmén, oppisopimusneuvoja
040 684 0596, aino.palmen@hel.fi

Liisa Pylvänäinen, oppisopimusneuvoja
040 839 3593, liisa.pylvanainen@hel.fi

Martina Saaranen, oppisopimusneuvoja
040 625 6812, martina.saaranen@hel.fi

Tukipalvelut

Sari Heinilä, S2-opettaja
040 674 0658, sari.heinila@hel.fi

Niina Pihlaja, S2-opettaja
040 504 2798, niina.pihlaja@hel.fi

Jan Berghem, oppimisvalmiuksia tukevat opinnot
040 334 8989, jan.berghem@edu.hel.fi

Michael Sjöblom, kuraattori
040 664 7057, michael.sjoblom@hel.fi

Johto

Kaija Lahti, koulutuspäällikkö
040 719 1675, kaija.lahti@hel.fi