StadinAO / Yhteystiedot / Psykologit ja kuraattorit

Psykologit ja kuraattorit

Kuraattorien ja psykologien yhteystiedot on ilmoitettu toimipaikoittain. 

Abraham Wetterin tien toimipaikka 

Kone- ja tuotantotekniikka, rakennusala 

Kuraattori Sanna Pesonen p. 040 702 6377 sanna.pesonen@hel.fi 

Psykologi Anne Patrikainen p. 040 672 0829  anne.patrikainen@hel.fi 

Hattulantien toimipaikka 

Sosiaali- ja terveysala: lähihoitajat, välinehuoltoala 

Kuraattori Niina Nevalainen p. 040 6816875 niina.nevalainen@hel.fi 

Tuva-opiskelijat Minna Rautio p. 040 610 7938 minna.rautio@hel.fi 

Psykologi Tiina Nikulainen p. 040 687 3750 tiina.nikulainen@hel.fi 

Holkkitien toimipaikka / Valuraudankujan toimipaikka 

Logistiikka-ala ja Holkkitien toimipaikka on muuttanut väistötiloihin. 

Kuraattori Sofia Latvala p. 040 689 1316 Sofia.Latvala@hel.fi 

Psykologi Katri Luoma p. 040 661 5803 katri.luoma@hel.fi 

Ilkantien toimipaikka 

Autoala 

Kuraattori Annika Riska p. 040 6403175 annika.riska@hel.fi 

Tuva-ryhmien kuraattori Jennika Solih p. 040 6765240 jennika.solih@hel.fi (tutkintokoulutukseen valmentava koulutus)

Psykologi: Marja Lindahl p. 040 664 5325 marja.lindahl@hel.fi 

Kullervokadun toimipaikka 

Laboratorioala, media-ala ja kuvallinen ilmaisu: julkaisutuotanto ja painoviestintä, prosessiteollisuus 

Kuraattori Mikko Nummi p. 040 3341453 mikko.t.nummi@hel.fi 

Tuva-ryhmien kuraattori Minna Rautio p. 040 610 7938 minna.rautio@hel.fi (tutkintokoulutukseen valmentava koulutus) 

Psykologi Kirsi Raunela p. 040 668 3305 kirsi.raunela@hel.fi 

Meritalon toimipaikka 

Hius- ja kauneudenhoitoala, tekstiili- ja muotiala 

Kuraattorit: Jaana Toijonen p. 050 5125082  jaana.toijonen@hel.fi 

Heini Lesojeff p. 040 481 9558 heini.lesojeff@hel.fi 

Psykologi Amanda Tistelgren p. 040 845 6451 amanda.tistelgren@hel.fi 

Muotoilijankadun toimipaikka 

Media-ala ja kuvallinen viestintä, audiovisuaalinen viestintä ja kuvallinen ilmaisu 

Kuraattori Mikko Nummi p. 040 3341453 mikko.t.nummi@hel.fi 

Psykologi Katri Luoma p. 040 661 5803 katri.luoma@hel.fi 

Myllypuron toimipaikka 

Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala (kiinteistönhoito), rakennusala (korjausrakentaminen), pintakäsittelyala 

Kuraattori Riitta Hirsikoski p. 050 371 2906 riitta.hirsikoski@hel.fi 

Psykologi Meri Virtapuro p. 040 671 1936  meri.virtapuro@hel.fi 

Prinsessantien toimipaikka 

Elintarvikeala, ravintola- ja cateringala, matkailuala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala (puhtauspalvelut) 

Kuraattorit: Eeva Pulli p. 040 539 5865 eeva.pulli@hel.fi 

Saila Lehtonen p. 040 725 3404 saila.lehtonen@hel.fi 

Psykologi Kari Kaukanen p. 040 587 6140 kari-matti.kaukanen@hel.fi 

Pälkäneentien toimipaikka 

Sähköala, turva-ala 

Kuraattori Anu Ourila p. 040 669 0662 anu.ourila@hel.fi 

Psykologi Ella Laakso p.  040 678 4463 ella.laakso@hel.fi 

Savonkadun toimipaikka 

Hius- ja kauneudenhoitoala (hiusala) 

Kuraattori Heini Lesojeff p. 040 481 9558 heini.lesojeff@hel.fi 

Psykologi Nella Siren p. 040 725 6241 nella.siren@hel.fi 

Sturenkadun toimipaikka 

Maanmittausala, puuteollisuuden ala, teknisen suunnittelun ala (suunnitteluassistentit), sähkö- ja automaatioala, talotekniikka, tieto- ja tietoliikennetekniikka, taideteollisuusala (verhoilu- ja sisustus) 

Kuraattorit: Marika Hahka p. 040 6816884 marika.hahka@hel.fi 

Ursula Luoma p. 050 369 4933 ursula.luoma@hel.fi 

Hanna Mikkonen p. 040 619 6530 hanna.mikkonen@hel.fi 

Tuva-ryhmien kuraattori Minna Rautio p. 040 610 7938 minna.rautio@hel.fi (tutkintokoulutukseen valmentava koulutus) 

Psykologit: Heidi Kuvaja p. 040 660 7829 heidi-maria.kuvaja@hel.fi  

Lotta Lintula p. 040 768 4769 lotta.lintula@hel.fi  

Marita Mannila p. 050 401 3053 marita.mannila@hel.fi 

Teollisuuskadun toimipaikka 

Sosiaali- ja terveysala, turva-ala, kasvatusala 

Kuraattorit: Anu Ourila p. 040 6690662 anu.ourila@hel.fi  

Riina Huuskonen p. 040 6734336 riina-mari.huuskonen@hel.fi 

Psykologi Natalia Veid p. 040 846 7550 natalia.veid@hel.fi 

Vilppulantien toimipaikka 

Hammastekniikan ala, sosiaali- ja terveydenhoitoala (lähihoitajat), hius- ja kauneudenhoitoala (kauneus), lääkeala 

Hammastekniikan ala, sosiaali- ja terveydenhoitoala (lähihoitajat), hius- ja kauneudenhoitoala (kauneus), lääkeala 

Kuraattorit: Riikka Hentunen p. 040 513 8131 riikka-maria.hentunen@hel.fi,

Sanni Sihvola p. 040 6278030 sanni.sihvola@hel.fi  

Lilli Sivenius p. 040 662 7990 lilli.sivenius@hel.fi 

Psykologit: Eeva-Liisa Väisänen p. 040 630 3639 eeva-liisa.vaisanen@hel.fi  

Ella Laakso p.  040 678 4463 ella.laakso@hel.fi 

Oppisopimusopiskelijoiden kuraattori Michael Sjöblom p. 040 6647057 michael.sjoblom@hel.fi