StadinAO / Yhteystiedot / Erityisopettajat

Erityisopettajat

Kampus 1

Niina Pietilä
koordinoiva erityisopettaja
turvallisuusalan perustutkinto, sähköalan perustutkinto
040 836 7825, 09 310 32574
niina.k.pietila@edu.hel.fi

Eija Korpelainen
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, johtamiskoulutus, oppisopimukset joiden teoriaopetus muualla kuin Stadin AO:ssa
050 538 6624, 09 310 86693
eija.korpelainen@edu.hel.fi

Kampus 2

Aija Laaksonen
koordinoiva erityisopettaja
autoalan perustutkinto, VALMA, Ilkantien toimipiste
050 401 3654
aija.laaksonen@edu.hel.fi

Aija Tuukkala
vastaava erityisopettaja
hiusalan perustutkinto, VALMA, Savonkadun toimipiste
050 401 3178
aija.tuukkala@edu.hel.fi

Valtteri Happonen
vastaava erityisopettaja
autoalan perustutkinto, perusopetuksen lisäopetus (syyslukukaudesta 2021 alkaen), Ilkantien toimipiste
040 704 9297
valtteri.happonen@edu.hel.fi

Arja Aaltonen
(vastaava) erityisopettaja
logistiikan perustutkinto, Holkkitie
040 538 3157
arja.aaltonen@edu.hel.fi

Marjukka Mattila
vastaava erityisopettaja
kauneudenhoitoala
040 869 7332
marjukka.mattila@edu.hel.fi

Sirpa Palmu
vastaava erityisopettaja
vaatetusala, Meritalo
040 334 5733
sirpa.palmu@edu.hel.fi

Tiina Kalliola
vastaava erityisopettaja
hiusala, Meritalo
09 310 28715, 040 6837120
tiina.kalliola@edu.hel.fi

Kampus 3

Anna Muurimäki
vastaava erityisopettaja
media-ala, Muotoilijankatu
040 334 5821, 09 310 88704
anna.muurimaki@edu.hel.fi

Anne Aarela-Rekonen
vastaava erityisopettaja
media-ala, Kullervonkatu
040 334 0993, 09 310 72128
anne.aarela-rekonen@edu.hel.fi

Ansa Savolainen
koordinoiva erityisopettaja
puhdistuspalvelu, luonto- ja ympäristöala, matkailuala ja VALMA
040 336 2285, 09 310 86094
ansa.savolainen@edu.hel.fi

Minna Hulkkonen
vastaava erityisopettaja
laboratorioala, prosessiteollisuus, VALMA
050 401 3665, 09 310 86074
minna.hulkkonen@edu.hel.fi

Mira Lahtinen
vastaava erityisopettaja
ravintola- ja catering-ala
040 836 1327, 09 310 82876
mira.h.lahtinen@edu.hel.fi

Pirjo Mononen
vastaava erityisopettaja
elintarvikeala
040 334 5717, 09 310 89247
pirjo.mononen@edu.hel.fi

Kampus 4

Armi Kosonen
vastaava erityisopettaja
rakennusala, pintakäsittelyala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala
040 718 2947, 09 310 80193
armi.kosonen@edu.hel.fi

Hanna Poutiainen
vastaava erityisopettaja
hius- ja kauneusalan, hammastekniikan sekä sosiaali- ja terveysalan perustutkinto ja Valma, Vilppulantie
050 401 3058
hanna.poutiainen@edu.hel.fi

Heidi Virtanen
vastaava erityisopettaja
rakennusala, kone- ja tuotantotekniikka
040 641 5902, 09 310 80134
heidi.virtanen@edu.hel.fi

Tiina Tampio
vastaava erityisopettaja
Työelämässä oppimisen tukitiimi Kampus 4
050 527 6404, 09 310 84657
tiina.tampio@edu.hel.fi

Tuula Lassila
koordinoiva erityisopettaja kampus 4
sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vilppulantie
040 660 8350, 09 310 25722
tuula.lassila@edu.hel.fi

Jyri Puhakka
vastaava erityisopettaja
lääkealan ja sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vilppulantie
040 687 7925
jyri.puhakka@edu.hel.fi

Kampus 5

Anita Karppi
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, välinehuoltoala, jalkojenhoito, hierojat
09 310 81100
anita.karppi@edu.hel.fi

Esa Haussila
vastaava erityisopettaja
sähkö- ja automaatioala
040 336 0984, 09 310 86655
esa.haussila@edu.hel.fi

Katja Grek
koordinoiva erityisopettaja
tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, VALMA
09 310 15052
katja.grek@edu.hel.fi

Kirsi Pirinen
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala, VALMA
040 334 9283, 09 310 81167
kirsi.pirinen@edu.hel.fi

Tarja Heikkinen
vastaava erityisopettaja
puuteollisus, taideteollisuus
040 334 9098, 09 310 64306
tarja.heikkinen@edu.hel.fi

Tero Kärkkäinen
vastaava erityisopettaja
talotekniikka, tekninen suunnittelu, maanmittausala, puuteollisuus
09 310 86099
tero.karkkainen@edu.hel.fi