StadinAO / Yhteystiedot / Erityisopettajat

Erityisopettajat

Kampus 1

Reetta Sinivalo
koordinoiva erityisopettaja
Sosiaali- ja terveysala
Teollisuuskatu
040 842 5272, 09 310 88803
reetta.sinivalo@edu.hel.fi

Eija Korpelainen
vastaava erityisopettaja
Sosiaali- ja terveysala, kasvatus- ja ohjausala, johtamiskoulutus, oppisopimusopiskelijat,
jotka opiskelevat teoriat toisessa oppilaitoksessa kuin Stadin AO
Teollisuuskatu
050 538 6624, 09 310 86693
eija.korpelainen@edu.hel.fi

Niina Pietilä
vastaava erityisopettaja
Sähkö- ja automaatioala, turvallisuusala
Pälkäneentie
040 836 7825, 09 310 32574
niina.k.pietila@edu.hel.fi

Kampus 2

Aija Laaksonen
koordinoiva erityisopettaja
Ilkantie
050 401 3654, 09 310 72127
aija.laaksonen@edu.hel.fi

Valtteri Happonen
vastaava erityisopettaja
Ilkantie
040 704 9297, 09 310 26297
valtteri.happonen@edu.hel.fi

Sirpa Palmu
vastaava erityisopettaja
Tekstiili- ja muotiala
Meritalo
040 334 5733, 09 310 89263
sirpa.palmu@edu.hel.fi

Tiina Kalliola
vastaava erityisopettaja
Hius- ja kauneudenhoitoala
Meritalo
040 6837120, 09 310 28715
tiina.kalliola@edu.hel.fi

Timo Mäkynen              
vastaava erityisopettaja 
Hius- ja kauneudenhoitoala
Meritalo
040 334 5707, 09 310 89237           
timo.makynen@edu.hel.fi                 

Antti Karhu 
vastaava erityisopettaja 
Hius- ja kauneudenhoitoala
Savonkatu  
040 672 9853, 09 310 26091           
antti.karhu@edu.hel.fi   

Suvi Kääriälä                
vastaava erityisopettaja 
Logistiikan ala
Holkkitie     
040 725 4785, 09 310 86178           
suvi.kaariala@edu.hel.fi

Kampus 3

Pirjo Mononen
koordinoiva erityisopettaja
elintarvikeala, puhdistuspalveluala, VALMA-koulutus
Prinsessantie
040 334 5717, 09 310 89247
pirjo.mononen@edu.hel.fi

Mira Lahtinen
vastaava erityisopettaja
ravintola- ja catering-ala
Prinsessantie
040 836 1327, 09 310 82876
mira.h.lahtinen@edu.hel.fi

Anna Muurimäki
vastaava erityisopettaja
media-ala ja kuvallinen ilmaisu, audiovisuaalinen viestintä
Muotoilijankatu
040 334 5821, 09 310 88704
anna.muurimaki@edu.hel.fi

Anne Aarela-Rekonen
vastaava erityisopettaja
media-ala ja kuvallinen ilmaisu
Kullervonkatu
040 334 0993, 09 310 72128
anne.aarela-rekonen@edu.hel.fi

Minna Hulkkonen
vastaava erityisopettaja
laboratorioala, prosessiteollisuuden ala, luonto- ja ympäristöala, matkailuala, VALMA-koulutus
Kullervonkatu
050 401 3665, 09 310 86074
minna.hulkkonen@edu.hel.fi

Kampus 4

Tuula Lassila
koordinoiva erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala
Vilppulantie
040 660 8350, 09 310 25722
tuula.lassila@edu.hel.fi

Hanna Poutiainen
vastaava erityisopettaja
hius- ja kauneudenhoitoala, hammastekniikan ala, VALMA-koulutus,
Vilppulantie
050 401 3058, 09 310 81482
hanna.poutiainen@edu.hel.fi

Jyri Puhakka
vastaava erityisopettaja
opiskeluvalmiuksia tukevat opinnot
Vilppulantie
040 687 7925, 09 310 26831
jyri.puhakka@edu.hel.fi

Armi Kosonen
vastaava erityisopettaja
rakennusala, kone- ja tuotantotekniikan ala
Abraham Wetterin tie
040 718 2947, 09 310 80193
armi.kosonen@edu.hel.fi

Anne Kallio
vastaava erityisopettaja
pintakäsittelyn ala, rakennnusala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala, sosiaali- ja terveysala, ensihoito
Myllypuro ja Vilppulantie
040 683 4986, 09 310 26776,
anne.kallio@edu.hel.fi

Kampus 5

Katja Grek
koordinoiva erityisopettaja
tieto- ja viestintätekniikan ala, taideteollisuusala: sisustus, VALMA-koulutus
Sturenkatu
040 509 9258 ,09 310 15052
katja.grek@edu.hel.fi

Esa Haussila
vastaava erityisopettaja
sähkö- ja automaatioala, puuteollisuuden ala
Sturenkatu
040 336 0984, 09 310 86655
esa.haussila@edu.hel.fi

Maija Kivimaa
vastaava erityisopettaja
talotekniikan ala, maanmittausala, teknisen suunnittelun ala, taideteollisuusala: verhoilu
Sturenkatu
050 353 0136, 09 310 72251
maija.kivimaa@edu.hel.fi

Anita Karppi
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, välinehuoltoala, hieronnan ammattitutkinto
Hattulantie
040 334 9279 ,09 310 81100
anita.karppi@edu.hel.fi

Kirsi Pirinen
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala, esitys- ja teatteritekniikan ala VALMA-koulutus
Hattulantie
040 334 9283, 09 310 81167
kirsi.pirinen@edu.hel.fi