StadinAO / Yhteystiedot / Erityisopettajat

Erityisopettajat

Kampus 1

Reetta Sinivalo
koordinoiva erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala
Teollisuuskatu
040 842 5272, 09 310 88803
reetta.sinivalo@edu.hel.fi

Eija Korpelainen
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala, kasvatus- ja ohjausala, johtamiskoulutus, oppisopimusopiskelijat,
jotka opiskelevat teoriaopinnot toisessa oppilaitoksessa kuin Stadin AO
Teollisuuskatu
050 538 6624, 09 310 86693
eija.korpelainen@edu.hel.fi

Niina Pietilä
vastaava erityisopettaja
sähkö- ja automaatioala, turvallisuusala
Pälkäneentie
040 836 7825, 09 310 32574
niina.k.pietila@edu.hel.fi

Kampus 2

Minna Penttinen
koordinoiva erityisopettaja
Ilkantie
040 334 5776, 09 89274
minna.penttinen@edu.hel.fi

Tanja-Annika Sauso
vastaava erityisopettaja
Ilkantie
040 579 02 55, 09 310 38778
tanja-annika.sauso@edu.hel.fi

Sirpa Palmu
vastaava erityisopettaja
Tekstiili- ja muotiala
Meritalo
040 334 5733, 09 310 89263
sirpa.palmu@edu.hel.fi

Mervi Laakso
vastaava erityisopettaja
Hius- ja kauneudenhoitoala
Meritalo
040 334 9257, 09 310 80227
mervi.laakso@edu.hel.fi

Timo Mäkynen
vastaava erityisopettaja
Hius- ja kauneudenhoitoala
Meritalo
040 334 5707, 09 310 89237
timo.makynen@edu.hel.fi

Antti Karhu
vastaava erityisopettaja
Hius- ja kauneudenhoitoala
Savonkatu
040 672 9853, 09 310 26091
antti.karhu@edu.hel.fi

Suvi Kaariala
vastaava erityisopettaja
Logistiikka
Valuraudankuja
040 725 4785, 09 310 86178
suvi.kaariala@edu.hel.fi

Kampus 3

Pirjo Mononen
koordinoiva erityisopettaja
elintarvikeala, puhdistuspalveluala, VALMA-koulutus
Prinsessantie
040 334 5717, 09 310 89247
pirjo.mononen@edu.hel.fi

Mira Lahtinen
vastaava erityisopettaja
ravintola- ja catering-ala
Prinsessantie
040 836 1327, 09 310 82876
mira.h.lahtinen@edu.hel.fi

Anna Muurimäki
vastaava erityisopettaja
media-ala ja kuvallinen ilmaisu, audiovisuaalinen viestintä
Muotoilijankatu
040 334 5821, 09 310 88704
anna.muurimaki@edu.hel.fi

Anne Aarela-Rekonen
vastaava erityisopettaja
media-ala ja kuvallinen ilmaisu
Kullervonkatu
040 334 0993, 09 310 72128
anne.aarela-rekonen@edu.hel.fi

Minna Hulkkonen
vastaava erityisopettaja
laboratorioala, prosessiteollisuuden ala, luonto- ja ympäristöala, matkailuala, VALMA-koulutus
Kullervonkatu
050 401 3665, 09 310 86074
minna.hulkkonen@edu.hel.fi

Kampus 4

Tuula Lassila
koordinoiva erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala
Vilppulantie
040 660 8350, 09 310 25722
tuula.lassila@edu.hel.fi

Hanna Poutiainen
vastaava erityisopettaja
hius- ja kauneudenhoitoala, hammastekniikan ala, VALMA-koulutus,
Vilppulantie
050 401 3058, 09 310 81482
hanna.poutiainen@edu.hel.fi

Jyri Puhakka
vastaava erityisopettaja
opiskeluvalmiuksia tukevat opinnot
Vilppulantie
040 687 7925, 09 310 26831
jyri.puhakka@edu.hel.fi

Armi Kosonen
vastaava erityisopettaja
rakennusala, pintakäsittelyala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala
Abraham Wetterin tie
040 718 2947, 09 310 80193
armi.kosonen@edu.hel.fi

Sanna Karpeeki
vastaava erityisopettaja
rakennnusala, kone- ja tuotantotekniikka
Myllypuro
040 570 7767, 09 310 83295
sanna.karpeeki@edu.hel.fi

Kampus 5

Ansa Savolainen
koordinoiva erityisopettaja
taideteollisuusala, puuteollisuus
Sturenkatu
040 702 8418, 09 310 33258
ansa.savolainen@edu.hel.fi

Esa Haussila
vastaava erityisopettaja
sähkö- ja automaatioala, puuteollisuuden ala
Sturenkatu
040 336 0984, 09 310 86655
esa.haussila@edu.hel.fi

Anne Kallio
vastaava erityisopettaja
talotekniikan ala, maanmittausala, teknisen suunnittelun ala, taideteollisuusala: verhoilu
Sturenkatu
040 683 4986, 09 310 26776
anne.kallio@edu.hel.fi

Anita Karppi
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, välinehuoltoala, hieronnan ammattitutkinto
Hattulantie
040 334 9279 ,09 310 81100
anita.karppi@edu.hel.fi

Kirsi Pirinen
vastaava erityisopettaja
sosiaali- ja terveysala, esitys- ja teatteritekniikan ala, VALMA-koulutus
Hattulantie
040 334 9283, 09 310 81167
kirsi.pirinen@edu.hel.fi