StadinAO / Yhteystiedot / Kansainvälinen toiminta

Kansainvälinen toiminta

Stadin AO:n opiskelijana tai henkilökunnan jäsenenä olet osa monikulttuurista kansainvälistä oppilaitosta ja kaupunkia. Täältä löydät lisää tietoa mahdollisuuksista osallistua kansainväliseen toimintaan.

Kansainvälisyys asiantuntijatiimi kehittää ja koordinoi kansainvälisyys toimenpiteitä kaikilla kampuksilla Stadin AO:ssa. Yhteinen s-postiosoittemme on international@edu.hel.fi. Alla KV-asiantuntijoidemme yhteystiedot kampuksittain.

Kansainvälisyys-asiantuntijatiimi

koordinoiva tiimimestari
Ami Toikka
ami.toikka@edu.hel.fi, +358 40 5216342
myös KAMPUS 1 (tällä hetkellä)

KAMPUS 2 Kansainvälinen asiantuntija
Susanna Korpinen-Back
susanna.korpinen-back@edu.hel.fi, +358 40 334 5755

KAMPUS 3 Kansainvälinen asiantuntija:
Cecilia Therman
cecilia.therman@edu.hel.fi, +358 40 651 6857

KAMPUS 4 Kansainvälinen asiantuntija:
Riikka Kastu
riikka.kastu@edu.hel.fi, +358 40 136 5752

KAMPUS 5 Kansainvälinen asiantuntija: 
Matti Remsu
matti.remsu@edu.hel.fi, +358 40 334 9112

KV-hankehallinto – Kasvatuksen ja koulutuksen toimiala
pedagoginen asiantuntija, kansainväliset asiat: 
Eerika Kantonen
eerika.kantonen@edu.hel.fi, +358 403347859

KV-asioista vastaava rehtori
Eeva Sahlman
eeva.sahlman@edu.hel.fi, +358 40 3361017